Złoty medal Martyny Kotwiły, brąz sztafety z Radomia i dobry występ Michniewskiego na Halowych Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Sylwester Szymczak
W niedzielę wieczorem bardzo udane występy zaliczyli kolejni radomscy lekkoatleci. Z mistrzostwem Polski do domu wróci Martyna Kotwiła.

Sukcesy radomskich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski

Jak już informowaliśmy, w Arenie Toruń odbywały się 68. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Na starcie weekendowych zmagań stanęło ponad 500 zawodników. W sobotę złoty medal w trójskoku wywalczył Dawid Krzemiński z RLTL Optimy. Tomasz Gizicki sprinter Optimy Radom wywalczył trzecie miejsce w kategorii U23, w biegu na 60 metrów.

Z kolei w niedzielę w wieczornym finale na 200 metrów kapitalnie pobiegła Martyna Kotwiła. Z czasem 23,44 sek wywalczyła złoty medal.

Olgierd Michniewski pobił swój rekord życiowy w biegu na 60 m przez płotki. Zanotował czas 7,83 sek, co dało mu ostatecznie czwarte miejsce.

Dodatkowo brązowy medal wywalczyła sztafeta kobiet RLTL Optima Radom 4 x 200 metrów w składzie: Brożyna, Gadajska, Szczęsna, Potasznik!
Medalowo RLTL Optima zajęła piąte miejsce na mistrzostwach!

Świetny występ zaliczył również Dawid Krzemiński z RLTL Optimy Radom, który został mistrzem Polski w trójskoku. O jego sukcesie informowaliśmy na bieżąco