Zmarł Jerzy Szepetowski, znany fotografik

  Zmarł Jerzy Szepetowski, znany fotografik

  /bk/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  We wtorek zmarł w Radomiu Jerzy Szepetowski, znany i ceniony fotografik, wieloletni prezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Miał 75 lat.
  Zmarł Jerzy Szepetowski, znany fotografik
  Jerzy Szepetowski urodził się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Fotografią zajmował się od 1955 roku.

  Był Instruktorem Fotografii Krajoznawczej PTTK, dyplomowanym mistrzem fotografii, laureatem wielu odznaczeń, nagród i wyróżnień za zasługi dla fotografii polskiej, a szczególnie radomskiej.

  Był autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, brał udział w wystawach zbiorowych. Jego prace uświetniły wiele regionalnych publikacji. Był jednym z nielicznych, którzy odważyli się fotografować wydarzenia radomskie w 1976 roku. Za swoje pracę otrzymywał nagrody, medale, wyróżnienia i dyplomy. Między innymi został Odznaczony Srebrnym Medalem Stowarzyszenia Twórców FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

  Jego pasją była głównie fotografia krajobrazowa. Do niedawna prace wykonywał w klasycznej technice czarno-białej. Potem poznał i polubił technikę cyfrową, w której wykonał ostatnie swoje prace.
  Do ostatnich swoich dni aktywnie uczestniczył w życiu kulturalnym miasta Radomia. Środowisko fotograficzne Radomia poniosło dużą stratę.

  Pogrzeb Jerzego Szepetowskiego odbędzie się w piątek, 11 września o godzinie 13 w kościele Świętego Piotra przy ulicy Terenowej(Gołebiów II). Zostanie pochowany na cmentarzu w dzielnicy Firlej.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ