Zmarł Julian Wichucki, były prezes Oronki Orońsko i działacz piłkarski

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Julian Wichucki zmarł w wieku 70 lat
Julian Wichucki zmarł w wieku 70 lat archiwum
Udostępnij:
W wieku 70 lat zmarł Julian Wichucki, były prezes Oronki Orońsko, wieloletni działacz piłkarski w tym klubie i w okręgu futbolowym.

Na oficjalnej stronie Oronki Orońsko postać Juliana Wichuckiego figuruje w dziale legendy, co tylko potwierdza, że był on znaną i niezwykle ważną figurą dla klubu.
"W poważną działalność na rzecz Oronki zaangażował się około 1988 roku. Został sponsorem klubu, przeznaczał na jego funkcjonowanie własne pieniądze, sprowadzał i utrzymywał zawodników. W 1994 roku odegrał ważną rolę przy przekształcaniu klubu w stowarzyszenie i został wybrany na prezesa Oronki. Jego kadencja na tym stanowisku była najlepszym okresem w historii klubu. W 1995 roku zespół seniorów po raz pierwszy awansował do Ligi Okręgowej, a w 1997 roku został wicemistrzem rozgrywek. Natomiast drużyna juniorów w 1997 roku wywalczyła awans do makroregionu i występowała na tym szczeblu przez jeden sezon. Wiele zmieniło się także w zakresie infrastruktury sportowej, bowiem w Orońsku wybudowane zostało nowe boisko do piłki nożnej. Udało się również pozyskać kontenery, które przeznaczono na szatnię. Pod koniec 1997 roku Julian Wichucki zrezygnował z działalności w Oronce, jednak po kilku latach wrócił do klubu. Od 2000 do 2012 roku pełnił funkcję wiceprezesa, a od 2012 do 2014 roku był członkiem zarządu" - czytamy na stronie Oronki.

Julian Wichucki za swoją działalność był również wielokrotnie odznaczany przez Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Ostatnie pożegnanie Śp Juliana Wichuckiego odbędzie się dnia 30.10.2021 r .o godz 9:30 zostanie wystawione ciało w kaplicy a o 10:00 msza święta,ktora odbędzie się w kosciele w Orońsku

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Dodaj ogłoszenie