Zmiana czasu 2019. Ostatni raz? Kiedy zmiana czasu na letni...

  Zmiana czasu 2019. Ostatni raz? Kiedy zmiana czasu na letni z zimowego? Przestawienie czasu 2019 już niedługo. Zobacz, kiedy [18.03.2019]

  ak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni? Czy to ostatni raz? Sprawdź, kiedy i w którą stronę przestawianie czasu.
  1/5
  przejdź do galerii

  Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni? Czy to ostatni raz? Sprawdź, kiedy i w którą stronę przestawianie czasu. ©analia baggiano / unsplash.com

  Zmiana czasu 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy to ostatni raz? Takie nadzieje mamy, odkąd w ubiegłym roku Komisja Europejska przeprowadziła ankieta, z której wynikało, że większość obywateli UE nie uważa, by potrzebna była zmiana czasu. Z zimowego na letni przestawianie czasu odbędzie się już niedługo. Warto wiedzieć kiedy oraz w którą stronę. Sprawdź, kiedy będzie zmiana czasu z zimowego na letni!
  Zmiana czasu z zimowego na letni już niebawem. Teraz już coraz wcześniej robi się jasno i coraz dłużej możemy cieszyć się słońcem, dlatego też mnożą się pytania o to, kiedy zmiana czasu – w końcu oznaczać ona będzie jeszcze dłuższy dzień.

  Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni?


  Przestawianie czasu ma miejsce dwa razy do roku – wiosną, kiedy przechodzimy na czas letni i jesienią, kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy. Co roku zmiana czasu na letni i na zimowy wypada w innym terminie, dlatego też nikogo nie dziwi pojawiające się co pół roku pytanie: kiedy zmiana czasu?
  Zmiana czasu na letni i na zimowy odbywa się zawsze według tej samej zasady. Ma miejsce zawsze z soboty na niedzielę, ale kiedy dokładnie?
  • Zmiana czasu z zimowego na letni – w ostatni weekend marca
  • zmiana czasu z letniego na zimowy – w ostatni weekend października

  Oznacza to, że zmiana czasu na letni w 2019 roku będzie miała miejsce w nocy z 30 na 31 marca.

  Przestawienie czasu 2019: w którą stronę przy zmianie czasu na letni?


  Zmiana czasu na letni i na zimowy zawsze rodzi też jeszcze jedno pytanie: w którą stronę przestawiamy zegarki? Pod tym względem wygrywa zimowa zmiana czasu: wtedy przestawiamy czas do tyłu, zatem zyskujemy dodatkową godzinę – którą większość po prostu przesypia. Zmiana czasu na letni każe nam tę godzinę zwrócić – zegarki przestawimy z 2:00 na 3:00, zatem noc będzie dla nas krótsza.

  Zmiana czasu: ostatni raz?


  Ten rok miał być tym, kiedy zmiana czasu ostatni raz będzie nas stresować – na to przynajmniej liczyliśmy, kiedy Komisja Europejska prowadziła ankietę w tej sprawie. Niestety, prace nad likwidacją zmiany czasu przedłużają się.
  4 marca 2019 głosowano w komisji transportu PE. Z głosowania wynika, że zmiana czasu ostatni raz nastąpi nie tak prędko – ma zostać zlikwidowana w 2021 roku. Państwa członkowskie UE będą mogły zdecydować, czy zostają przy czasie letnim czy zimowym. W tych państwach, które wybrałyby na stałe czas letni, zmiana czasu ostatni raz miałaby miejsce w marcu 2021 roku, zaś w państwach optujących za czasem zimowym – w październiku 2021 roku.

  FLESZ: Zmiana czasu - ostatni raz?

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>