Znacząca porażka koszykarzy Hydrotrucku w Toruniu

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń, pokonali w poniedziałkowy wieczór pewnie i zasłużenie ekipę Hydrotrucku Radom.

Polski Cukier Toruń - Hydrotruck Radom 81:67 (27:16, 20:13, 14:18, 20:18)

Polski Cukier: Jackson 15 (4), Cel 13 (2), Trotter 9 (1), Diduszko 9, Kulig 22 (1), Wieluński 2, Samsonowicz 0, Kondraciuk 0, Bragg 6, Woods 5, Perka 0.

HydroTruck: Piechowicz 0, Ostojić 10, Stumbris 9 (1), Zegzuła 11 (2), Hinds 16 (2), Tomaszewski 0, Zalewski 0, Wall 2, Lewandowski 3 (1), Prahl 16.

W ekipie z Torunia w akcji zobaczyliśmy Obie Trottera, który przez dwa sezony grał w Hydrotrucku i dostarczył kibicom sporo radości. W ekipie z Radomia zabrakło Dayona Griffina.
Jabarie Hinds na początku meczu clną trójką wyprowadził radomski zespół na prowadzenie. Potem niestety było dużo gorzej. Nasza defensywa nie radziła sobie z wysokim Damianem Kuligiem, który ze spokojem trafiał spod kosza. W odpowiedzi Hydrotruck nie umiał sobie znaleźć czystych pozycji rzutowych, a gdy ją już znaleźli to nie trafiali. Po sześciu minutach było już 15:7 dla "Cukru". Zegzuła trafiając z dystansu doprowadził do stanu 15:12, ale potem seria dobrych akcji gospodarzy i juz po pierwszej kwarcie było 27:18.
Niestety w drugiej kwarcie niewiele się zmienio. Goście próbowali gonić wynik rzucając z dystansu, ale tego dnia w tym elemenicie byli po prostu słabi (4/20 do przerwy). Torunianie chociaż nie grali nic nadzwyczajnego, to powoli i konsekwentnie powiększali przewagę prowadząc do przerwy 47:31.

W trzeciej kwarcie różnica urosła nawet do 17 puktów, ale gracze z Radomia jeszcze poderwali się do odrabiania strat. Dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty było już tylko 53:45. Końcówka kwarty znowu należała do "Pierników" i przed ostatnią kwartą było 61:49. Czwarta odsłona była już tylko formalnością. Hydrotruck tracił punkty, był bezradny i popełniał sporo błędów. Przegrywał już nawet różnicą 20 "oczek", ale ostatecznie skończyło się 81:67.

Radomski zespół na wyjeździe wciąż jest bez zwycięstwa. W następnej kolejce o wygraną będzie jeszcze trudniej. W niedzielę o godz. 17.30 Hydrotruck gościć będzie w Lublinie. Potem czekają ich jeszcze kolejne dwa wyjazdy. Hydrotruck zajmuje 15 (przedostatnie) miejsce w lidze.