Znakomity debiut radomianina w kadrze pływaków

/sid/
Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom, w debiucie w reprezentacji Polski dwukrotnie stanął na podium archiwum
Udanie w reprezentacji Polski juniorów zadebiutował Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom.

W pływackim wielomeczu juniorów młodszych, radomianin dwukrotnie stanął na podium, poprawiając czasem 1 minuta i 8,27 sekundy rekord życiowy na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.

Reprezentacje juniorów z Polski, Czech i Słowacji spotkały się na basenie w Gliwicach. Po raz pierwszy w składzie kadry roczników 1996-1997 znalazł się Fedorowicz. Radomianin, wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych, specjalizujący się w stylu klasycznym wystartował w swoich koronnych konkurencjach. Zaczął od wyścigu na 100 metrów. Podopieczny Krzysztofa Krzysztoszka poprawił rekord życiowy, a wynik 1 minuta i 8,27 sekundy pozwolił mu zająć trzecie miejsce. Wygrał starszy o rok od Fedorowicza drugi z Polaków, Krzysztof Tokarski. Drugie miejsce wywalczył reprezentant Czech, Vojtech Simbartl.

Na drugim z dystansów stylem klasycznym, 200 metrów Fedorowicz ponownie finiszował jako trzeci z czasem 2 min. 31,49 sek. Ponownie musiał uznać wyższość Czecha, Simbartla (drugie miejsce) i swojego rodaka, Konrada Stępnia.

Fedorowicz wystartował poza konkursem w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Na niecodziennym dla siebie dystansie również spisał się dobrze. Ustanowił rekord życiowy 26,30 sek., jednak nie dało to żadnych punktów reprezentacji. Polacy zdobyli ich wystarczająco dużo, aby zwyciężyć w klasyfikacji generalnej wielomeczu.

Fedorowicz, także poza konkursem, wystartował w wyścigu sztafetowym. Polacy wystawili trzy sztafety, a radomski zawodnik znalazł się w składzie trzeciej z nich. Wspólnie z Maciejem Falaciński, Szymonem Golczykiem i Adamem Staniszewskim uzyskał czas 4 min. 2,78 sek.