Znakomity występ lekkoatletów ZTE Radom w Toruniu

Martyna Kotwiła zdobyła w Toruniu złoty i brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. pzla
Znakomicie spisali się na mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Toruniu lekkoatleci ZTE Radom. Nasi reprezentanci zdobyli cztery medale, w tym aż trzy złote. Radomski klub wygrał klasyfikację medalową. Brawo, brawo.

Dwa medale, w tym jeden złoty zdobyła Martyna Kotwiła. Mistrzynią Polski juniorek została w biegu na 200 metrów. Podopieczna trenerki Bożeny Jadczak w finale pobiegła znakomicie. Uzyskała czas 24.50 sekundy, co jest nowym rekordem życiowym tej sprinterki.

Martyna Kotwiła do złotego medalu na 200 metrów dołożyła brązowy medal w biegu na 60 metrów juniorek. Radomianka uzyskała czas 7.59 sekundy. Mistrzynią Polski została Klaudia Adamek z Gwardii Piła z czasem 7.46 sekundy.

Mateusz Dębski z ZTE Radom zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów juniorów.Mateusz ten dystans przebiegł w czasie 3.58.98 minuty.

Złoto do Radomia przywiózł także Patryk Kozłowski z ZTE, który okazał się najlepszy w biegu na 800 metrów. Czas 1.53.33 minuty jest rekordem życiowym Patryka.

Obaj złoci medaliści to podopieczni trenera Leszka Trzosa.

O sporym pechu może mówić Bartosz Płaza, junior młodszy Orląt Radom. Wygrał finał B biegu na 200 metrów, ale został zdyskwalifikowany za przekroczenie toru biegu. Protest jego trenera Kazimierza Kossowskiego nie został uwzględniony.

W mistrzostwach startowali także, Aleksandra Gajos, Agata Witkowska, Olgierd Michniewski i Jakub Maciaszczyk (wszyscy ZTE), ale nie zdołali się zakwalifikować ani do finału A i finału B.
Halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych rozegrano w Toruniu. Oto wyniki naszych lekkoatletów.

60 m. juniorów (finał A): 5. Michał Czyż (Orlęta) 7.01,
400 m. juniorek (finał A): 5. Natalia Wosztyl (ZTE) 56.97, finał B: 1. Izabela Smolińska (ZTE) 57.76,
400 m. juniorów (finał B): 2. Robert Mnich (ZTE) 50.20,
skok wzwyż juniorek młodszych: 5. Karolina Wilk (ZTE) 160,
pchnięcie kulą juniorek: 6. Joanna Hajdrowska (ZTE) 12.78,
pchnięcie kulą juniorów młodszych: 13. Jakub Potępski (ZTE) 14.38.