Znamy finalistów okręgowego Pucharu Polski. Będą derby!

SzS
Fragment meczu Iłżanka - Broń. Dawid Sala (z lewej)
Fragment meczu Iłżanka - Broń. Dawid Sala (z lewej) Sylwester Szymczak
Za nami półfinały Mirax Pucharu Polski. Awans do finału wywalczyły dwie drużyny z Radomia, czwartoligowa Broń i grające w lidze okręgowej Centrum Radom. Finał Broń Radom - Centrum Radom zaplanowany jest na środę 25 października.

Iłżanka Kazanów - Broń Radom 2:5 (1:1)
Bramki:1:0 Paweł Chmielewski 35, 1:1 Norbert Korcz 36, 1:2 Przemysław Wicik 62, 1:3 samobójcza 64, 2:3 Miłosz Dębski 75, 2:4 Wojciech Kupiec 90, 2:5 Kamil Czarnecki 90 + 4.
Iłżanka: Styczeń - Ginał (87 Mierzejewski), Dypa, Wróblewski, Cheda (69 Dujka), Chmielewski, Karls, Michalik, Kozera, Dębski, Owczarek (67 Rutkowski).
Broń: Młodzinski - Korcz (65 Nogaj), Sala, Grunt (60 Wojciech Kupiec), Wiktor Kupiec, Dobosz, Nowosielski, Imiela (68 Obłuski), Więcek, Putin, (60 Wicik), Czarnecki.

Iłżanka postawiła się faworyzowanej Broni. W 35 minucie Paweł Chmielewski zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego. Potem niepodzielnie rządziła już Broń, która miała sporo sytuacji, aby ten mecz wygrać wyżej.
Bardzo dobrze w bramce gospodarze grał Wojciech Styczeń, który już przed przerwą w czterech sytuacjach instynktownie bronił strzały rywala. Radomianie dwie bramki zdobyli już w doliczonym czasie gry i wywalczyli pewny awans do finału, ale Iłżanka nie musi się wstydzić występu, bo momentami grała bardzo dobrze.

Centrum Radom - Oskar Przysucha 2:1 (0:1)
Bramki:0:1 Patryk Czarnota 29, 1:1 Mateusz Strzelecki 54 z karnego, 2:1 Piotr Tworzewski 90+4.
Centrum: Bochniewski (46 Samba) - Siwak, Wiatrak, Budzinski, Szczepański, Paliwoda, Tworek, Strzelecki (80 Kasprzyk), Dynya (46 Jedynak), Wnuk, Ł.Hebda
Oskar: Wnukowski (88 Ciesielski) - Molga, Zieliński, Moskwa, M. Gil, Bartosiak (61 Obuch), Najdzik, Sapieja (58 Zagórski), Czarnota, Matsoso (55 Nkwana), Śliwiński.
Po pierwszej połowie meczu z Centrum, Oskar powinien prowadzić kilkoma golami. Udało się zdobyć tylko jednego, po strzale prawie z zerowego kąta w wykonaniu Patryka Czarnoty. Po zmianie stron Centrum wyrównało z rzutu karnego, który sprowokował bramkarz Norbert Wnukowski faulując gracza Centrum.
Bardzo ambitnie grający piłkarze z Radomia w doliczonym czasie gry zdobyli bramkę na wagę awansu do finału.
Zwycięzca Pucharu Polski otrzyma od głównego sponsora, firmy Mirax - osiem tysięcy złotych, a finalista 2500 złotych. Poza tym obie drużyny otrzymają sprzęt sportowy i zagrają w dalszej fazie.