Zostań dawcą szpiku dla chorej Joanny z Pionek i wielu...

  Zostań dawcą szpiku dla chorej Joanny z Pionek i wielu innych potrzebujących. Za tydzień ruszy rejestracja

  Kamil Zapora

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Zostań dawcą szpiku dla chorej Joanny z Pionek i wielu innych potrzebujących. Za tydzień ruszy rejestracja
  Od piątku 15 lutego w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach będzie prowadzona akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Celem akcji będzie znalezienie bliźniaka genetycznego m.in. dla 27-letniej Asi z Pionek, mamy dwójki dzieci, u której stwierdzono ostrą białaczkę.
  Zostań dawcą szpiku dla chorej Joanny z Pionek i wielu innych potrzebujących. Za tydzień ruszy rejestracja
  Asia ma 27 lat. Mieszka z rodziną w Pionkach. Z mężem zna się od 15 lat i ma z nim dwójkę dzieci. Synek ma 4 latka, a córeczka skończy w marcu roczek.

  29 listopada zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę szpikową, a 1 grudnia rozpoczęła już chemioterapię. Pomimo tego co ją spotkało nie poddaje się i wierzy, że jeszcze spełni swoje marzenia. - Czekają na mnie dzieci, mąż, rodzina, cały świat czeka! – mówi Joanna.

  Joanna podobnie jak wiele innych chorych, każdego dnia czeka na telefon, że znalazł się dawca! Żeby dać im taką możliwość wystarczy tylko się zarejestrować w bazie potencjalnych Dawców szpiku Fundacji DKMS.

  - Nie mogę zawieść najbliższych, a Wy nie możecie zawieść mnie i wszystkich chorych na tę podstępną chorobę. To Wy możecie sprawić, że Ci chorzy ludzie odzyskają nadzieję na spełnienie własnych marzeń. Możecie dać im nowe życie! – mówi Joanna.

  Rejestracja potencjalnych dawców szpiku prowadzona będzie w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach codziennie od godziny 10 do 18 w dniach 15-18 lutego. Natomiast w Pionkach i Radomiu akcja potrwa aż do 26 lutego. Szczegółowy harmonogram znajdziecie TUTAJ. Tam również możecie na bieżąco śledzić najświeższe informacje związane z akcją.

  Organizatorem wydarzenia jest Fundacja DKMS.


  Effect i Boyfriend zagrali w Explosion! Zobacz zdjęcia!  Alan z Warsaw Shore na imprezie w Explosion. Zobacz zdjęcia!

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Flesz - Uwaga kierowcy! Są nowe znaki drogowe
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Warto zobaczyć

  Diety