ZTE Radom najlepszym klubem w Polsce

W.Ł.
Mateusz Dębski (z numerem 606) wicemistrz Polski na 3000 metrów juniorów.
Mateusz Dębski (z numerem 606) wicemistrz Polski na 3000 metrów juniorów. pzla
Znakomite informacje napłynęły z Żagania, gdzie w sobotę rozegrano przełajowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. Reprezentanci ZTE Radom wywalczyli dwa medale, a w klasyfikacji klubowej wśród juniorów ZTE Radom zajęło pierwsze miejsce.

Wicemistrzem Polski na 3000 metrów w biegu juniorów został Mateusz Dębski, trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Patryk Kozłowski.

Sporo ostrej rywalizacji było podczas biegu juniorów na 3 kilometry. Złoto zdobył w nim Patryk Marmon (9:20), ale na mecie przyznał, że bardzo dobrą robotę wykonał drugi dziś Mateusz Dębski (9:24).
- To Mateusz wykonał najtrudniejszą robotę i prowadził niemal przez cały bieg. Ja na końcówce czułem się widocznie lepiej i zostało mi więcej siły – podsumował swój start Patryk Marmon.
Trzeci na linii mety tego biegu był Patryk Kozłowski, który przegrał srebro zaledwie o sekundę.

W klasyfikacji klubowej ZTE Radom wśród juniorów zajęło pierwsze miejsce. Wielkie brawa do klubu, zawodników, zawodniczek i ich trenera Leszka Trzosa.