Zwycięski mecz radomskiego drugoligowca

W.Ł
Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego, piłkarze Radomiaka Radom pokonali Pogoń Siedlce. Tadeusz Klocek
W piłkarskim meczu kontrolnym, pierwszoligowa Pogoń Siedlce przegrała na własnym boisku 0:2 z drugoligowym Radomiakiem Radom. Gole dla podopiecznych trenera Jacka Magnuszewskiego strzelali, w 60 minucie David Kwiek i w 82 minucie Paweł Wolski.

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 0:2 (0:0).

Bramki: 0:1 David Kwiek 60, 0:2 Paweł Wolski 82.

Radomiak, 1 połowa: Szady - Wasilewski, Świdzikowski, Kościelny, Sulkowski - Mikołajczak, Chrabąszcz, Gawron, Brągiel - Kwiek, Śliwiński (32 Ropski).

Radomiak, 2 połowa: Kula - Cieciura, Jędrzejczyk, Kucharski, Sulkowski (68 Wasilewski) - Wolski, W. Puton, Agu, Brągiel (68 Mikołajczak) - Radecki, Kwiek (60 Ropski).

- Jestem zadowolony z wyniku i gry całego zespołu. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie piłkarze realizowali założenia. Cieszy także skuteczność. Z trzech sytuacji wykorzystaliśmy dwie. Martwi jedynie uraz Przemka Śliwińskiego, ale mam nadzieję, że to nic poważnego - mówił po meczu, Jacek Magnuszewski, trener Radomiaka.

Pierwszoligowa Pogoń mecz z Radomiakiem rozpoczęła w najmocniejszym składzie. W pierwszej jedenastce wybiegł między innymi Rafał Augustyniak, pozyskany z Jagiellonii Białystok, o którego starał się Radomiak. Przeciwko Pogoni nie zagrali, Rossi Leandro, Krystian Puton, Kamil Cupriak (urazy), Piotr Banasiak (decyzja trenera). Pod koniec pierwszej połowy lekkiego urazy nabawił się Przemysław Śliwiński i zszedł z boiska.

Kolejny mecz kontrolny, Radomiak rozegra już w najbliższą sobotę. O godz. 12 w Radomiu na boisku przy ulicy Narutowicza 9 zieloni rozpoczną mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.