Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zwycięskie kolekcje Off Fashion

Katarzyna Kulińska
Sukienki to podróż sentymentalna w lata 60. Klasyka i szlachetna prostota, okraszona ręcznie marszczonymi detalami i bardzo wymownymi gadżetami - projekty kielczanki Magdaleny Stępnik-Kozłowskiej.
Sukienki to podróż sentymentalna w lata 60. Klasyka i szlachetna prostota, okraszona ręcznie marszczonymi detalami i bardzo wymownymi gadżetami - projekty kielczanki Magdaleny Stępnik-Kozłowskiej. D. Łukasik
Prezentujemy projekty wielkich zwycięzców Off Fashion, które znalazły uznanie profesjonalnych znawców mody.

Męskie ubrania

Wśród czterech nagrodzonych kolekcji znalazły się ubrania młodego projektanta o pseudonimie Pauline Ko, pochodzącego z Podkarpacia, oraz kielczanki Magdaleny Stępnik-Kozłowskiej z Kielc. Wielkim wygranym III edycji Off Fashion i zdobywcą I nagrody został projektant występujący pod pseudonimem Pauline Ko.

Jego kolekcja męskich ubrań była utrzymana w czerni od matowej, po tę połyskliwą. Kurtki, spodnie wzbogacone zostały gęstymi pikowaniami, przeszyciami oraz dodatkami w postaci błyszczących toreb i butów.

Piętno czasu

Film "Pociąg" Jerzego Kawalerowicza stał się natomiast inspiracją kolekcji kielczanki Magdaleny Stępnik-Kozłowskiej, zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Off Fashion. Klasyczne piękno prostego kroju sukienek z nagrodzonej kolekcji zostało wzbogacone ręcznie wykonanymi marszczeniami, podkreślającymi talię. Stylowe i kobiece projekty noszą "piętno czasu" lat 60.

Magdalena Stępnik-Kozłowska pochodzi z Kielc. Jest absolwentką liceum plastycznego w Kielcach oraz kierunku kulturalno-oświatowego kieleckiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Od lat związana jest z projektowaniem, stylizowaniem ubrań. W konkursie brała udział po raz trzeci. Oprócz kreacji ubrań, jej wielkim hobby jest projektowanie torebek, które potem sama szyje. Wiele ozdobnych detali, zarówno ubrań, jaki i torebek, projektu Magdaleny Stępnik-Kozłowskiej wykonywanych jest ręcznie, co oddaje prawdziwy profesjonalizm i jest niezwykle rzadkim i cennym zjawiskiem w świecie mody użytkowej.

- Projektowanie jest dla mnie wielką pasją tworzenia - mówi laureatka konkursu. - Czasem proces twórczy niesie za sobą niespodzianki, bo w trakcie powstawania ubrań czy torebek pojawiają się wciąż nowe, świeższe pomysły. Kolekcja prezentowana na letniej edycji Off Fashion to dla mnie pewnego rodzaju "podróż sentymentalna" w lata dziecięce. Ręcznie wykonane marszczenia sukienek, które przedstawiłam do oceny jurorów, kojarzą mi się z krojem sukienek tego okresu, takich, jakie sama nosiłam jako dziewczynka.

Dżins

Warszawska projektantka o pseudonimie Kurek Go zaintrygowała jury projektami w stylu casualowym, czyli codziennym, z wykorzystaniem ponadczasowego dżinsu. Granatowa, przecierana tkanina, jaką nosił w latach 50. James Dean pojawił się w projektach męskim i damskim, lecz w nowoczesnym wydaniu - z wąskimi nogawkami i obniżonym stanem.

Trochę Japonii

W konkursie wyróżniono także projekt nawiązujący formą do strojów japońskich samurajów. Zabawa fakturą użytych materiałów, formą i kolorystyką tkanin zyskała aprobatę jury jako dosyć oryginalna i offowa, ale także dość praktyczna i użytkowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Zwycięskie kolekcje Off Fashion - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie