Zwycięstwa Radomiaka i Orła, remis Broni (galeria zdjęć)

/W.Ł/
Artur Ludew (z prawej) trener Ruszcovii Borkowice.
Artur Ludew (z prawej) trener Ruszcovii Borkowice. Włodzimierz Łyżwa
2:0 wygrali piłkarze Radomiaka Radom w meczu sparingowym z Pilicą Białobrzegi. 3:1 wygrał Orzeł Wierzbica z Juventą Starachowice. Wynikiem 1:1 zakończył się mecz Energii Kozienice Janików z Bronią Radom.

Radomiak Radom - Pilica Białobrzegi 2:0 (1:0), Kowaluk 27, Barzyński 60.

Radomiak, I połowa: Skowron - Szary, Ojikutu, Świdzikowski, Rolak - Wnuk, Kowaluk, Wlazło, Gromadzki, Domański - Wocial.

Radomiak, II połowa: Banasiak - Szary (70 Mirowski), Walasek, Świdzikowski, Bała - Czpak, Wnuk (70 Zięba), Kowaluk (70 Ojikutu), Barzyński, Puton - Tarnowski.

Pilica: Bolek - Mazur, Siara, Jasikowski, Bogacki - Wojtysiak, Krzyżański, Lejdyn, Stępniewski, Karolewski - Gołębiewski oraz Masłowski, Wasilewski.

Zaledwie po kilku minutach gry, podopieczni trenera Dariusza Dźwigały objęli prowadzenie.
Testowany Sergiej Kowaluk zagrał piłkę wzdłuż bramki do Macieja Domańskiego, ale ten z kilku metrów posłał ją obok bramki. Gola doczekaliśmy się w 27 min. Trójkową akcję rozpoczął Piotr Wlazło, zagrał do Wojciecha Wociala, ten do Kowaluka, który w sytuacji sam na sam z Adamem Bolkiem umieścił piłkę w bramce. Kilka chwil później po indywidualnej akcji ponownie sam na sam z golkiperem Pilicy stanął Kowaluk, ale tym razem lepszy okazał się Bolek. Bramkarz Pilicy za moment obronił mocny strzał Wlazło. Bliscy strzelenia gola byli także, Wocial i Kacper Wnuk.

BANASIAK W FORMIE

Na 2:0 podwyższył Daniel Barzyński, który skierował piłkę do pustej bramki po prostopadłym zagraniu Pawła Tarnowskiego. Swoje okazje miała także Pilica, ale w radomskiej bramce bardzo dobrze zachował się Piotr Banasiak. Obronił kilka groźnych strzałów, m.in. Jarosława Karolewskiego, Marka Gołębiowskiego. W tym meczu w obydwu drużynach nie zagrało kilku piłkarzy, w Radomiaku Jacek Moryc, Mateusz Radecki i Mikołaj Tokaj. Dwóch pierwszych w czasie trwania meczu indywidualnie trenowało. Tokaj ma naciągnięte więzadła w kolanie i treningi wznowi za dziesięć dni. W Pilicy zabrakło narzekających na urazy i choroby, Jacka Kacprzaka, Pawła Wysockiego, Michała Janowskiego i Piotra Dąbrowskiego.

CZTERECH TESTOWANYCH

W radomskim zespole zagrało czterech nowych piłkarzy. Nigeryjczyk Kabir Ojikutu, środkowy obrońca, który ostatnio grał w III-ligowej Ilance Rzepin. Siergiej Kowaluk to 31-letni Białorusin, środkowy pomocnik grający przez ostatnie lata w swojej rodzimej lidze białoruskiej. Ostatnio reprezentował barwy Granitu Mikaszewicz, a wcześniej m. in. Dynama Brześć. Michał Bała, lewy boczny obrońca z Pilicy Przedbórz. Ostatnim testowanym był Patryk Walasek, rosły defensor grający ostatnio w Stali Stalowa Wola.

Energia Kozienice Janików - Broń Radom 1:1 (1:1), Kłos 13 - Teboh 28.

Energia: Stachurski - Dryk, Strąg, Jańczyk, Krupa, Kłos, Kalinka, Czaplarski, Chmielewski, Suchodolski, Ogonek oraz Matysiak (bramkarz), Kołdej, Kil, Seremak, Kamola.

Broń: Młodziński (46 Michałek) - Noheem (46 Czubaj) Wolski (60 Gorczyca), Kupiec, Budziński - Dziubiński, Marczak (46 Ciupiński), Kourou (46 Sałek), Doliński (60 Łyżwa) - Teboh, Ziętek (46 Nowosielski).

Pierwsi, w 13 min. prowadzenie objęli podopieczni trenera Zbigniewa Wachowicza, piłkarze Energii. Sebastian Ogonek dograł piłkę do Konrada Kłosa, a ten pokonał radomskiego bramkarza. Kwadrans później padło wyrównanie. Piotr Budziński wykonywał rzut wolny. Mocnego uderzenia radomskiego zawodnika nie opanował testowany bramkarz Energii, Piotr Stachurski z Wisły Puławy i nadbiegający Georghe Teboh skierował futbolówkę do siatki. Był to trzeci gol w trzecim meczu sparingowym Kameruńczyka. W 44 min. Teboh nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. Pod koniec meczu Kameruńczyk miał kolejną świetną okazję. Po strzale Piotra Nowosielski futbolówka trafiła w słupek, do odbitej piłki doskoczył Teboh, ale nie trafił z kilku metrów do pustej bramki. W Broni w drugiej połowie na boisku pojawił się Nowosielski. Jest on wychowankiem Juniora Radom. Wcześniej grał w Unii Janikowo, Olimpii Grudziądz, ostatnio KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
W Energii testowani byli trzej gracze Wisły Puławy, bramkarz Stachurski, obrońca Rafał Dryk i napastnik Mateusz Kamola.

Orzeł Wierzbica - Juventa Starachowice 3:1 (3:1), Małyk 20, 40, P. Czarnecki 44 - Płusa 35.

Orzeł, I połowa: Mech - Sikorski, Ankurowski (30 D. Czarnecki), Pastuszka, Szymoniak - S. Stąpór, Trela, P. Czarnecki, Drej, Bursa - Małyk.

Orzeł, II połowa: Domański - Sikorski, Pastuszka, Szymoniak - D. Czarnecki, S. Stąpór (60 Jarząbek), Drej (80 Rojek), Woskowicz, P. Czarnecki (75 Szkopek) - K. Czarnecki.

Z pięciu ukraińskich piłkarzy, którzy grali w ubiegłym sezonie w Orle, został tylko Andriej Małyk i wierzbicki klub jak widać postąpił słusznie, bo gracz ten strzela gole. Z Juventą zdobył dwie bramki. W Orle zagrali po raz pierwszy dwaj piłkarze Radomiaka, Marcin Sikorski i Michał Domański. - Będziemy ich chcieli pozyskać - mówi Rafał Dyczkowski, wiceprezes Orła.

Polonia Iłża - KS Potworów 7:3 (3:2), Kowalczyk 3, Cheda 2, Markowski i Madej po 1.

Polonia, I połowa: Kaczor - Godzisz, Kuźmiński, Kaczmarczyk, Cheda, Kłos, Jakóbiak, Markowski, Sawicki, Chudyba.

Polonia, II połowa: Molęda - Jaworski, Ziółek, Jarząbek, Kobylarczyk - Kopciał, Maciejczak, Rysiewski, Gut, Madej, Kowalczyk.

W Polonii nie zagrali trzej podstawowi piłkarze, Marcin Kacprzak, Krzysztof Kalus i Marcin Wiatrak. Wszyscy narzekają na lekkie urazy.

Mazowsze Grójec - KP Piaseczno 0:4 (0:1), Złoch 4, 69, Kościanek 65, Łaski 71.

Mazowsze: Pieniążek - Jakubik, Dębiński, Białecki, Kuklewski, D. Nojek, Wachnicki, Kulczycki, testowany zawodnik, Sobczak, Wojtulewicz oraz Czerwiński (bramkarz), Dusiński, M. Nojek, Kalinowski, Ucinek, Jaskólski, Kikowski.

W Mazowszu zabrakło natomiast Damiana Karlsa i Arnolda Kołakowskiego. Pierwszy trenuje z Klubem Sportowym Warka, drugiego "kusi" Pilica Białobrzegi.
KS Warka - Orlicz Suchedniów 1:0 (1:0), Kruk 15.

Warka: Przepiórka - Lewandowski, Jaśkiewicz, Kulej, Madej, Kruk, Kazimierczak, Karls, Jędral, Skorupski, Lpmosa oraz Kucharski, Wachowicz, Kołacz, Bawor.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła po zagraniu Dominika Madeja i strzale Macieja Kruka.
W wareckim zespole zabrakło m.in. Tomasza Kiliańskiego i Emila Jędrzejewskiego, Adriana Jurczaka i Michała Majewskiego, Michała Orłowskiego, Adrian Krupy i Mateusza Najdera.

Ruszcovia Borkowice - Wulkan Windoor Zakrzew 0:2 (0:1), Turczyk Molga.

Wulkan Windoor, I połowa: Jastrzębski - Blank, Senator, Mortka, Boryczka, Drachal, Mazur, Pełka, Kocon, Godlewski, Turczyk.

Wulkan Windoor, II połowa: Jastrzębski - Molga, Bielawski, Janakowski, Boryczka, Kiraga, Godlewski, Lament, Sobkowiak, Orchel, Turczyk (70 Lesisz).

Pierwsza bramka padła po strzale Tomasza Turczyka, który pokonał bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam. Wynik meczu ustalił w 90 min. Kamil Molga. Zakrzewianie testowali kilku piłkarzy, Dariusza Mortkę, Bartosza Pełkę, Sebastiana Orchela z Radomiaka Radom, Andrzeja Drachala z Orła Wierzbica. 20 minut zagrał po kontuzji Maciej Lesisz.
Zabrakło kilku graczy, bramkarza Mirosława Kuczery (sprawy prywatne), Bartłomieja Jałochy (trenuje w Avii Świdnik), Michała Kocińskiego (lekki uraz). W Ruszcovii zagrał w podstawowym składzie, trener Artur Ludew.

Broń Radom (juniorzy) - Wulkan Windoor Zakrzew 2:3 (1:1), Bartosiak, Kogut - Kocon, Turczyk, samobójcza.

Zwolenianka Zwoleń - Szydłowianka Szydłowiec 0:4 (0:2), Szyszka 2, Ł. Janik i Łaciak.

Szydłowianka: Wieczorek (46 Furman, 80 Nikodym) - Wiatrak, S. Jakubczyk (55 P. Janik), Kornacki, Drożdżał, Łaciak, Gawor, Rafalski, Zagórski (55 Raciborski), Ł. Janik, Szyszka.

W zespole Szydłowianki pojawił się nowy obrońca, Kamiennej Brody Iłżeckie, Norbert Drożdżał.

DZIEWIĘĆ GOLI ORONKI

Oronka Orońsko - Powała Taczów 4:1 (3:0), K. Czarnecki, Suligowski, Hebda i Olejarz dla Oronki.

Oronka Orońsko - Oskar Przysucha 5:4 (3:2), Arak 3, K. Czarnecki i P. Czarnecki - Wajszczuk 2, Marcin Stolarek i Bartosiak.

Oskar Przysucha - Sokół Przytyk 7:4 (4:3), samobójcza 16, Mateusz Stolarek 18, J. Sapieja 21, Obuch 26, Pałgan 74, Wajszczuk 77, Marcin Stolarek 88 - Janiszewski 27, 32, Jakóbiak 29, Soliński 71.

Oskar, I połowa: Grymuła - Sz. Stolarek, Głogowski, Kucharski, Bińkowski - Mateusz Stolarek, Konrad Siwek (30 Stawczyk), Obuch, Jakub Sapieja, Mateusz Kszczotek - Łukasz Sapieja.

Oskar, II połowa: Grymuła (58 Wójcik) - D. Siwek, Kucharski (58 Głogowski, 82 Kucharski), K. Siwek, Tomasik - Mateusz Stolarek (50 Wajszczuk), Stawczyk (70 Mateusz Stolarek, 82 Stawczyk), Obuch (60 Mateusz Kszczotek), Bartosiak - Pałgan, Marcin Stolarek.

Sokół: Górski - Matyja, Jaworski, Tarka, Sobczak - Panek, Żak, Grzybowski, Jakóbiak - Matyjaśkiewicz, Janiszewski.

Oskar testował bramkarza Bartłomieja Grymułę z Wulkana Windoor Zakrzew.

Proch Pionki - Jodła Jedlnia Letnisko 4:3 (3:1), Szczepański 6, Grymuła 21 z karnego, Jurczak 32, Glista 65 - Górski 45 z karnego, Zawadzki 50, samobójcza 56.

Proch: Staniszewski - Gębczyk, Molga, testowany zawodnik, Kołodziejczyk, L. Michalski, Cichawa, Grymuła, Jurczak, Szczepański, testowany zawodnik oraz Orłowski, Sałek, Glista.

Jodła: Różański - oraz Cholewa (bramkarz), Gromski, Miecznikowski, Jusiak, Górski, Tomczyk, Rutka, B. Gregorczyk, M. Gregorczyk, Rajcher, Kundys oraz Nowoświatłowski, Marlecki, Fryszkowski, Zawadzki, Chołuj.

Zwycięskiego gola dla Prochu strzelił, Łukasz Glista, grający trener pionkowskiej drużyny. Proch pozyskał Daniela Grymułę ze Skaryszewianki Skaryszew.

Mazowsze Stężyca - Plon Garbatka Letnisko 2:3 (1:1), Fusiek, Frączek i Pietrzyk dla Plonu.

Plon: Mazurkiewicz - Sałek, Misztal, Wołos, Grzybowski, Jędra, Fusiek, Molęda, Rolnik, Frączek, Pietrzyk oraz Kowalik, Sołdat.

PKS Radość Warszawa - Centrum Radom 2:5 (0:1), Nowacki 64, J. Grzelec 77 - Grylak 5, Koszałka 51, 82, Tworek 66, Sikorski 90.

Centrum: Gospodarczyk - Chodyra, Drabik D. Mulewicz, K. Koszałka, Paliwoda, Krzosek, Tworek, Szewczyk, Grylak, Sikorski.

LKS Jedlińsk - Skaryszewianka Skaryszew 1:4 (0:2), Stefański, Grygiel, Sowa i Falkiewicz dla Oronki.

AKCJA NAD MORZEM

Zorza Kowala - Skaryszewianka 0:2 (0:1), Grygiel, Falkiewicz.

Gryf Policzna - Legion Głowaczów 0:3 (0:1), Bolek 2, Kowalczyk.

Kamienna Brody Iłżeckie - Zawisza Sienno 2:4 (1:1), Chadała 2, Sieczka dla Zawiszy.

Pilica Nowe Miasto - Sadownik Błędów 4:2 (1:1), Kalinowski 3, Karwowski - Krawczyk, Krawczak.

Powiślanka Lipsko - Gracja Tczów 1:3 (0:3), Krupa dla Powiślanki.

Tuchowianka Tuchola - Akcja Jastrzębia 1:1 (0:0), Woźniak dla Akcji.

Piłkarze Akcji pod kierunkiem nowego trenera Romana Małka przebywają nad morzem na obozie w Tucholi. W meczu kontrolnym zremisowali z miejscową Tuchowianką, która gra w klasie okręgowej.

Więcej czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".