Zwycięstwo Broni z Orłem i remis Pilicy w Żyrardowie (zdjęcia)

/SzS/
W ekipie Orła zadebiutował wychowanek Radomiaka Radom, Michał Majewski (z prawej) S. Wykrota
W środę rozegrane zostały jedynie dwa mecze sparingowe. Czwartoligowa Broń Radom pokonała ekipę wierzbickiego Orła, zaś Pilica Białobrzegi zremisowała w Żyrardowie.

Broń Radom - Orzeł Wierzbica 3:1 (1:0), Kośmicki 45, Grymuła 66, Rogala 75 z karnego - Madej 81.

Broń: Molęda - Cichoń, Kośmicki, Boguś, Kozieł, Rdzanek, Dziubiński, P. Kocon, Kościelniak, Chudziński, Ciupiński oraz Kędzierski, Młodziński, N. Jarząbek, Grymuła, Doliński, Sałek, Drachal, Rogala, Śmielak, Gorczyca, Marczak.

Orzeł: Kapusta - Mazur, Gogacz, Różański, Majewski, Ankurowski, Madej, Czarnecki, Woskowicz, S. Stąpór, Kocon oraz R. Stąpór, Sokół, P. Jarząbek, Jopek, Szkopek, Ziętek, Korycki.

Bez czterech zawodników, w tym bez Dariusza Kozubka zagrała w tym meczu radomska Broń. Trener
Artur Kupiec dał szanse gry trzem, 17-letnim juniorów, Wojciechowi Gorczycy, Pawłowi Śmielakowi i Michałowi Marczakowi.

DEBIUT KAPUSTY

W pierwszym kwadransie gry Broń zmarnowała trzy dogodne okazje do strzelenia gola, a w 30 minucie Marcin Kośmicki przestrzelił z rzutu karnego. Zrehabilitował się on dopiero w 45 minucie, kiedy to strzałem głową pokonał golkipera Orła.

Przez długi czas przed przerwą to jednak Orzeł lepiej operował piłką. Najlepszą okazję miał Michał Kocon, ale piłkę spod nóg wyłuskał mu w ostatniej chwili Wojciech Kędzierski.

W zespole z Wierzbicy w bramce świetnie spisywał się testowany Konrad Kapusta, do niedawna gracz Pilicy Białobrzegi. W defensywie zadebiutował Michał Majewski z Radomiaka Radom, zaś w ataku Adrian Ziętek z Broni. Trzeba przyznać, że wierzbiczanie wysoko zawiesili poprzeczkę gospodarzom.
Ozdobą spotkania był gol strzelony przez Daniela Grymułę, który huknął z woleja z pierwszej piłki z ponad 20 metrów i piłka wpadła pod poprzeczkę.

Żyrardowianka Żyrardów - Pilica Białobrzegi 1:1 (0:0), Karolewski 60.

Pilica: Bolek - Mazur, Siara, Krupa, Wojtusiak, Komosa, Dąbrowski, Kacprzak, Kulej, Karolewski, Rajca oraz Czerwiński, Bykowski, Orłowski, K. Banachowicz, Martyński.

BYŁO NIESKUTECZNIE

Sporo sytuacji strzeleckich miała w tym spotkaniu Pilica i tylko zremisowała mecz. Sam Jarosław Karolewski kilkakrotnie wychodził z golkiperem sam na sam i dopiero udało mu się strzelić gola w 60 minucie.

Do końca tygodnia ma się rozstrzygnąć sytuacja testowanych zawodników Pilicy. Mowa o Martyńskim, Ławreckim, Komosie i Czerwińskim.