Zwycięstwo Cerradu Czarnych w Sanoku i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski

Michał Nowak
Siatkarze Cerradu Czarnych Radom pokonali na wyjeździe TSV Sanok 3:0 w 1/8 finału Pucharu Polski. Szansę gry otrzymali zawodnicy, którzy dotychczas mniej pojawiali się na parkiecie. Tadeusz Klocek
Siatkarze Cerradu Czarnych Radom pokonali na wyjeździe TSV Sanok 3:0 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski i awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek.

TSV Mansard TransGaz-Travel - Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 25:27, 20:25)
TSV: Jurkoić 3, Oroń 3, Łaba 9, Rusin 9, Wierzbicki 12, Kusior 7, Głód (libero) oraz Dembiec (libero), Frankowski 4, Gąsior 1, Przystaś, Gnatek 1.
Cerrad Czarni: Gonciarz 3, Ziobrowski 18, Wiese, 13, Fornal 13, Ostrowski 6, Zwiech 4, Filipowicz (libero) oraz Bołądź, 1 Kędzierski.
Sędziowie: Jacek Litwin, Piotr Kasprzyk.

Dla drużyny TSV i całego siatkarskiego Sanoka, mecz 1/8 finału Pucharu Polski z drużyną z PlusLigi, Cerradem Czarnymi, to było prawdziwe święto. Radomianie zapowiadali, że poważnie podejdą do starcia z pierwszoligowym przeciwnikiem i tak też było. Trener Robert Prygiel dał jednak szansę gry zawodnikom, którzy do tej pory w PlusLidze rzadziej pojawiali się na parkiecie. Od początku na placu gry zameldowali się więc Kacper Gonciarz, Jakub Ziobrowski, Jakub Zwiech, Piotr Filipowicz, Łukasz Wiese oraz Michał Ostrowski. W składzie się pojawił także podstawowy przyjmujący, czyli Tomasz Fornal. Reszta dostała od szkoleniowca chwilę wytchnienia.

Początek spotkania był wyrównany. W kolejnych minutach gospodarze nawet wyszli na trzypunktowe prowadzenie (12:9, 16:13). Kilka chwil później po atakach Wiese i Fornala był już remis 18:18. Końcówka należała już do bardziej doświadczonego zespołu z Radomia, który ostatecznie po błędzie w ataku Wierzbickiego wygrał partię otwarcia do 22.

Podopieczni trenera Roberta Prygla łatwej przeprawy nie mieli także w drugiej odsłonie. Znów to rywale mieli przewagę w pierwszych fragmentach seta. Ponownie dopiero w końcówce Cerrad Czarni zniwelowali stratę. Końcówka była zacięta, a partia rozstrzygnęła się dopiero na przewagi. Przyjezdni ostatni punkt zdobyli po bloku Ostrowskiego.

Nieco inny przebieg miał set numer trzy. Po początkowej zaciętej walce, plusligowy zespół odskoczył na sześć punktów (10:16). Wypracowaną przewagę Cerrad Czarni utrzymali i wygrali do 20 po autowym ataku Rusina i w całym meczu 3:0.

Radomianie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem, w środę, 11 stycznia.