Życiowy sukces Karoliny Jaroszek (video)

/sid/
Karolina Jaroszek wywalczyła w kończącym się sezonie pierwszy w karierze tytuł halowej mistrzyni Polski w biegu przez płotki
Karolina Jaroszek, młoda płotkarka ZTE Radom osiągnęła w kończącym się sezonie życiowy sukces. Jest kolejną osobą nominowaną w Plebiscycie Sportowym "Echa Dnia" 2009.

Jak na nią głosować?

Karolina Jaroszek - ZTE Radom, lekka atletyka. Ma 19 lat. Halowa mistrzyni Polski w biegu na 60 m przez płotki i wicemistrzyni w biegu na 100 m ppł. Głosuj wysyłając SMS pod numer 71051 wpisując w treści RM.S.Karolina Jaroszek

Wywalczyła tytuł halowej mistrzyni Polski w biegu na 60 metrów przez płotki. Na otwartym stadionie zdobyła srebrny medal na dystansie 100 metrów przez płotki i uważa, że sezon był bardzo udany. Już przygotowuje się do kolejnych startów, aby w debiucie wśród seniorek poprawić rekord życiowy.

Na halowe mistrzostwa Polski juniorek w lekkiej atletyce, Jaroszek jechała w roli faworytki. W mityngach sygnalizowała dobrą dyspozycję, którą potwierdziła w eliminacjach, poprawiając rekord życiowy. W finale nie dała szans rywalkom, zwyciężając z czasem 8,58 sek., kolejnym rekordem życiowym ustanowionym w czasie mistrzostw. Jej przewaga nad drugą na mecie Katarzyną Karpowicz z MKS Wrocław wyniosła 0,14 sek.

- To był mój największy jak do tej pory sukces - ocenia Jaroszek. - Jechałam na mistrzostwa z zamiarem wywalczenia "złota" i udało mi się ten cel osiągnąć.

Kolejne miesiące podopieczna Marcina Waśniewskiego poświęciła na przygotowania do sezonu letniego i matury. Sport nie przeszkodził nauce. Zdała egzaminy maturalne. Na mistrzostwa na otwartym stadionie jechała z nadziejami na podium i kontuzją pachwiny. Nie zawiodła kibiców i trenera. Wywalczyła "srebro" ustępując Karpowicz, którą pokonała w hali.

- Matura nie przeszkodziła, chociaż trochę wybiła mnie z rytmu. Zdobyłam dwa medal i uważam, że cały sezon był bardzo udany - stwierdza radomianka.

W najbliższym sezonie halowym Jaroszek zadebiutuje w gronie seniorek. Mistrzostwa kraju zaplanowane są na luty. Radomska płotkarka przyznaje, że chciałaby wypaść w nich jak najlepiej.

- Jest sporo czasu na przygotowania. Przede wszystkim chce poprawić rekord życiowy. Chciałabym również znaleźć się w finale, ale zobaczymy jak wypadnę w konfrontacji z bardziej doświadczonymi rywalkami - mówi.

Radomianka w najbliższym sezonie zadebiutuje także w Akademickich Mistrzostwach Polski. Od października rozpoczęła bowiem studia na Politechnice Radomskiej.

- To kolejna szansa na walkę o medal - stwierdza. - I na pewno będę chciała z niej skorzystać.