Real ograł Barcelonę w El Clasico i zabierze jej tytuł mistrzowski! Bellingham bohaterem, słaby Lewandowski

Jacek Czaplewski
Real - Barcelona 3:2
Real - Barcelona 3:2 PAP/EPA
Świetny spektakl w ostatnim El Clasico tego sezonu. Real Madryt zdołał pokonać FC Barcelonę 3:2 dzięki bramce Jude'a Bellinghama w doliczonym czasie. Królewscy są już niemal pewni tytułu - ich przewaga nad ustępującym mistrzem jest przytłaczająca! Na Santiago Bernabeu padło sporo bramek, ale żadnej nie zdobył Robert Lewandowski zmieniony przez trenera Xaviego po upływie godziny. Polak był cieniem samego siebie, tak jak i w rewanżowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów z PSG.

El Clasico: wynik meczu Real - Barcelona 3:2

- Campeones! (tłum. Mistrzowie) - skandowali kibice Realu, gdy w 91 minucie Bellingham zamknął dośrodkowanie na długim słupku, zdobywając decydującą bramkę.

Mecz był fantastyczny. Strzelanie rozpoczęła Barcelona, kiedy w 6 minucie najwyżej do wrzutki wyskoczył Andreas Christensen. Potem z karnego odpowiedział Vinicius Junior. Goście stracili przed przerwą nie tylko gola, ale i kontuzjowanego Frenkiego de Jonga. Holendra oklaskiwano, gdy opuszczał boisko na noszach.

Mecz Real - Barcelona: Robert Lewandowski szybko zmieniony. Bezbarwny występ

W drugiej połowie, zaraz po zejściu Roberta Lewandowskiego to wprowadzony Fermin Lopez odzyskał prowadzenie dla Barcelony. Radość trwała jednak jeszcze krócej niż przed zmianą stron, bo do remisu doprowadził Lucas Vazquez, który wcześniej wywalczył jedenastkę.

Real - Barcelona: sytuacja w tabeli La Liga po El Clasico

Dzięki wygranej prowadzący Real powiększył przewagę nad Barceloną do jedenastu punktów. Ma też lepszy bilans meczów bezpośrednich, bo jesienią wygrał również w Katalonii - 2:1. Do zakończenia rozgrywek pozostało ledwie sześć kolejek. Tak przedstawia się terminarz obu zespołów:

Real: Real Sociedad (wyjazd), Cadiz (dom), Granada (wyjazd), Deportivo Alaves (dom), Villarreal (wyjazd), Betis (dom).

Barcelona: Valencia (dom), Girona (wyjazd), Real Sociedad (dom), Almeria (wyjazd), Rayo Vallecano (dom), Sevilla (wyjazd).