Skrót meczu Śląsk Wrocław - Cracovia. WKS rozbił Pasy i wskoczył na fotel lidera PKO Ekstraklasy

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Śląsk Wrocław w piątkowy wieczór rozbił na Tarczyński Arena ekipę Cracovii aż 4:0 i awansował na pozycję lidera PKO Ekstraklasy. WKS strzelanie w meczu 32. kolejki rozgrywek rozpoczął już w 2. minucie po golu Simeona Petrowa. Wynik w samej końcówce ustalił Mateusz Żukowski. Do siatki gości trafiali również Erik Exposito oraz Piotr Samiec-Talar. Zobacz skrót meczu Śląsk - Cracovia.

Gola z meczu Śląsk Wrocław - Cracovia

Trener Śląska Jacek Magiera przed meczem z Cracovią powiedział, iż spodziewa się, że to jego zespół będzie prowadził grę, bo krakowski zespół nie należy do tych lubiących posiadać piłkę. Nie minęło 120 sekund, a wszystkie założenia i plany z jednej, jak i z drugiej strony musiały zostać zmienione. Petr Schwarz dośrodkował z rzutu rożnego a w polu karnym najlepiej odnalazł się Simeon Petrow i było 1:0.

Kilka chwil później po ładnej dwójkowej akcji Erika Exposito z Piotrem Samcem-Talarem z narożnika pola karnego przymierzył ten drugi i pomylił się bardzo niewiele. Na tym poczynania ofensywne Śląska na długi minuty się zakończyły, bo wrocławianie się cofnęli na własna połowę i oddali piłkę rywalom.

Cracovia miała optyczną przewagę, ale nie miała pomysłu, jak przedostać się pod bramkę gospodarzy. Groźnie właściwie zrobiło się tylko raz, kiedy do piłki w polu karnym próbował dojść Benjamin Kallman i zabrakło mu zaledwie kilku centymetrów.

Ponownie ciekawie zrobiło się dopiero tuż przed przerwą. Ponownie Exposito z Samcem-Talarem próbował rozegrać dwójkową akcję w polu karnym Cracovii. Przerwał ją Kamil Glik, ale tak pechowo, że zagrał do Hiszpana, a ten z kilku metrów trafił pod poprzeczkę.

Najciekawsze akcje meczu Śląsk Wrocław - Cracovia

Kilka chwil później po rzucie rożnym piłka tak pechowo odbiła się od jednego z zawodników gości, że poleciała w kierunku bramki, a tam stał Samiec-Talar i głową wepchnął ją do bramki. To był trzeci celny strzał Śląska w tym meczu i trzeci gol.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i Śląsk cofnięty na własną połowę nadal czekał, co zrobi Cracovia, a ta bezradnie biła głową w mur. Goście nie tylko nie potrafili stworzyć sytuacji bramkowej, ale nie potrafili nawet przedostać się w pole karne wrocławian. „Pasy” pierwszy celny strzał oddały dopiero w 75 minucie.

Kilka chwil wcześniej Śląsk powinien zamknąć już całkowicie mecz. Wrocławianie przejęli piłkę na połowie Cracovii i w idealnej sytuacji znalazł się Nahuel Leiva, ale uderzył mocno i wprost w bramkarza gości.

Cracovia nie zmieniła się do końca meczu i bezradnie próbowała szukać choćby honorowego gola. Zamiast jednak trafić do siatki, goście dali sobie strzelić kolejną bramkę. Po rzucie rożnym dla gości piłkę przejął Śląsk i wyprowadził kontratak. Właściwie zrobił to Mateusz Żukowski, który z własnej połowy pomknął na bramkę rywali i płaskim strzałem ustalił wynik spotkania

Śląsk Wrocław – Cracovia Kraków 4:0 (3:0)

Bramki: 2' Simeon Petrow, 34' Erik Exposito, 43' Piotr Samiec-Talar, 88' Mateusz Żukowski.
Żółte kartki: Erik Exposito, - Kamil Glik, Karol Knap, Andreas Skovgaard.
Czerwona kartka: 63' Karol Knap (dwie żółte).
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
Widzów: 22 005.

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Aleksander Paluszek (27' Martin Konczkowski), Alex Petkov, Łukasz Bejger - Nahuel Leiva (90' Burak Ince), Simeon Petrow, Peter Pokorny, Petr Schwarz, Jehor Macenko (90' Tommaso Guercio), Piotr Samiec-Talar (80' Jakub Jezierski) - Erik Exposito (80' Mateusz Żukowski).

Cracovia: Lukas Hrosso - Virgil Ghita, Kamil Glik, Andreas Skovgaard - Otar Kakabadze (62' Filip Rózga), Patryk Sokołowski (77' Mikkel Maigaard), Karol Knap (62' Jani Atanasov), Michał Rakoczy, David Kristjan Olafsson (69' Mateusz Bochnak) - Patryk Makuch (69' Paweł Jaroszyński), Benjamin Kallman.

Obejrzyj, jak prezentuje się lista najlepszych transferów w PKO Ekstraklasie przeprowadzonych w zimowym okienku. W ścisłym rankingu nie brakuje zaskoczeń.