Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy zaczną grzać?

Janusz Petz
Pierwsze chłody to bardzo dobry okres dla sprzedawców elektrycznych ogrzewaczy. Na zdjęciu Marcin Gadulski ze sklepu Robot przy ulicy Niedzialkowskiego w Radomiu zachęca do kupna jednego z takich urządzeń.
Pierwsze chłody to bardzo dobry okres dla sprzedawców elektrycznych ogrzewaczy. Na zdjęciu Marcin Gadulski ze sklepu Robot przy ulicy Niedzialkowskiego w Radomiu zachęca do kupna jednego z takich urządzeń. M. Skorupa
Sezon grzewczy już się rozpoczął, ale nie we wszystkich spółdzielniach mieszkaniowych, to one decydują o zamówieniach na ciepło.

Do wczoraj tylko 65 procent obiektów należących do klientów radomskiego przedsiębiorstwa Radpec miało mieć włączone ogrzewanie. Niektóre spółdzielnie mieszkaniowe, ale też właściciele domów jednorodzinnych zwlekają z rozpoczęciem ogrzewania, bo opał jest wyjątkowo drogi.

Od kilku lat przedsiębiorstwo Radpec nie ma obowiązku ani możliwości narzucać klientom terminu rozpoczęcia ogrzewania ich budynków. Dostawy energii cieplnej odbywają się na pisemne zamówienie odbiorców, w Radomiu głównie spółdzielni mieszkaniowych. - Gdy pismo wpłynie do godziny 11 musimy włączyć ogrzewanie jeszcze tego samego dnia, gdy po 11 w ciągu 24 najbliższych godzin - mówi Tomasz Styczyński, kierownik działu promocji w przedsiębiorstwie Radpec.

WIĘKSZOŚĆ JUŻ ZAMÓWIŁA CIEPŁO

Do wczoraj zamówienie na włączenie ogrzewania złożyło większość radomskich spółdzielni, między innymi "Południe", "Śródmieście", "Budowlani", "Michałów", "Łucznik", "Nasz Dom", "RSM". W spółdzielni Ustronie nie można było włączyć ogrzewania z powodu nie napełnionej woda instalacji co lub awarii w blokach przyłączonych do trzech węzłów - przy ulicy Placowej, Czackiego, Armii Krajowej 1 i Armii Krajowej 7.
Zamówienia na włączenie ogrzewania nie złożyły jeszcze RTBS Administrator, Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Inżynieria".

BĘDZIE CIĘŻKA ZIMA?

Wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznej zimy ogrzewanie mieszkań będzie nas kosztowało znacznie więcej niż w poprzednim roku i to nie tylko z powodu rekordowo wysokich temperatur jakie panowały podczas ubiegłej zimy. Ostatnio systematycznie rośnie cena najważniejszego w Polsce paliwa, czyli węgla kamiennego. Niektóre gatunki węgla zdrożały nawet o kilkanaście procent. Drożeje też olej opałowy, gaz propan butan. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo informuje, że do końca roku nie zdrożeje gaz ziemny, ale nie wiadomo jakie ceny będą obowiązywały na początku przyszłego roku.

A MOŻE GRZEJNICZEK?

Wszyscy, którzy nie mogą doczekać się rozpoczęcia sezonu grzewczego i ciepła w mieszkaniach mogą skorzystać z bardzo bogatej oferty ogrzewaczy elektrycznych. Termowentylatory można kupić w cenie 50-90 złotych, konwektory - 120-190 złotych oraz najbardziej bezpieczne i niezawodne ogrzewacze olejowe - w cenie 155 - 195 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie