Sport > Atak na sędziego w Jedlińsku

Jerzy Stobiecki
Pijany kibic uderzył arbitra. Mecz został przerwany. Sprawą zajmie się wydział dyscypliny radomskiego okręgu.

Skandalem zakończyło się pierwsze spotkanie beniaminka piłkarskiej klasy A, Berty Jedlińsk z Gminnym Klubem Sportowym Chynów.

Mecz został przerwany po tym, jak jeden z dopingujących zespół Berty kibiców wtargnął na boisko i uderzył asystenta sędziego.

Do zdarzenia doszło w 67 minucie spotkania, po drugiej bramce dla Chynowa. - W narożniku w pobliżu domków kempingowych stała grupa kibiców, głośno komentujących decyzje zarówno moje, jak i mojego asystenta - relacjonuje Marek Chudziński, sędzia główny zawodów. - Po golu na 2:0 dla gości jeden z kibiców przeskoczył przez niskie ogrodzenie, podbiegł do sędziego bocznego i uderzył go w twarz. Asystent upadł, a z rozciętej wargi popłynęła krew. Sprawca, przez nikogo nie zatrzymany, oddalił się ze stadionu.

Po ataku Chudziński podjął decyzję o przerwaniu zawodów. W eskorcie trenera miejscowych, Jana Juszczaka i jednego z działaczy Berty trójka sędziowska opuściła boisko. Porządkowi nie zadbali o bezpieczeństwo arbitrów.