Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pamięć o księdzu Sedlaku

/bk/
Kwiaty na grobie profesora Włodzimierza Sedlaka, na cmentarzu na Firleju, złożyli wczoraj: Ryszard Fałek, wiceprezydent Radomia (z prawej) i Rafał Czajkowski, sekretarz miasta.
Kwiaty na grobie profesora Włodzimierza Sedlaka, na cmentarzu na Firleju, złożyli wczoraj: Ryszard Fałek, wiceprezydent Radomia (z prawej) i Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. P. Mazur
Kwiaty na grobie księdza profesora Włodzimierza Sedlaka na cmentarzu komunalnym w 14 rocznicę jego śmierci złożyła delegacja władz miasta.

Rocznica śmierci księdza profesora wypada 17 lutego.

Delegacji przewodniczył wiceprezydent Ryszard Fałek. Towarzyszyli mu Rafał Czajkowski, sekretarz miasta i Waldemar Różycki, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego.

HONOROWY OBYWATEL,/b>
Ksiądz profesor Włodzimierz Sedlak, Honorowy Obywatel Miasta Radomia, urodził się w Sosnowcu lecz całe swoje dorosłe życie związał z ziemią radomską i kielecką. Ukończył Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Potem podjął pracę w Siennie, gdzie założył gimnazjum oraz Towarzystwo Szkół Średnich. Po krótkiej pracy w Ćmielowie trafił do radomskiej parafii pod wezwaniem Opieki Najświętszej Marii Panny.
Pozostał w niej aż do śmierci 17 lutego 1993 roku. Naukowo związany był z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Tu powstały jego dzieła naukowe, wśród nich "Homo Elektronicus", "U źródeł nowej nauki", "Wprowadzenie w bioelektronikę". Swoją biografię uzupełnioną głębokimi przemyśleniami zawarł w książce "Życie jest światłem".
GENIALNY UMYSŁ
Włodzimierz Sedlak był człowiekiem obdarzonym niezwykle twórczą pasją naukową, która zaowocowała w obszarze kilku dyscyplin badawczych: w archeologii, geologii, paleontologii, w obszarze badań nad pochodzeniem życia i człowieka, paleobiochemii, paleobiofizyce, a przede wszystkim w bioelektronice. Jest on twórcą jej podstaw w Polsce oraz należy do liczby zaledwie kilku osób - grona twórców bioelektroniki na świecie.
Profesor był mistrzem i wychowawcą całych pokoleń radomian. Cechowała go - jak wspominają wychowankowie - niezwykła skromność i spartański tryb życia. Nad wszystkim górował genialny umysł. Kiedy zmarł w wieku 81 lat, na cmentarzu na Firleju żegnały go tłumy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie