Sokół Przytyk zdobył Puchar Polski (zdjęcia, video)

/W.Ł./
Mateusz Jaworski, kapitan Sokoła cieszy się ze zdobytego pucharu.
Mateusz Jaworski, kapitan Sokoła cieszy się ze zdobytego pucharu. Łukasz Wójcik
Piłkarski Puchar Polski na szczeblu okręgu radomskiego zdobyli piłkarze Sokoła Przytyk. W finale podopieczni trenera Piotra Witkowskiego pokonali 3:2 Oskara Przysucha.

Sokół: Górski - Jurek, Jaworski, Tarka, Kapusta - Starzyński, Matyja (75 Mariusz Soliński), Witkowski (23 Żak), Panek (64 Janiszewski) - Skałbania, Michał Soliński (46 Prus).

Oskar: Wójcik - Tomasik, Moskwa, Kucharski (70 Płuciennik), Bińkowski (46 D. Siwek) - Bartosiak (46 Stolarek), K. Siwek, J. Sapieja, Kszczotek - Wajszczuk, Ł. Sapieja (62 Pałgan).

Kiedy kibice po koniec meczu na stadionie w Przytyku, po cichu szeptali, że zwycięzcę piłkarskiego Pucharu Polski wyłonią rzuty karne, w 86 min. Sokół zadał decydujący cios. Piotr Skałbania "uciekł" z piłką obrońcom Oskara, idealnie wyłożył ją Damianowi Prusowi, a ten skierował futbolówkę do siatki.

JEDNA Z CZTERECH

Piłkarze Oskara od pierwszych minut rzucili się na gospodarzy i co kilka chwil było groźnie pod bramką Piotra Górskiego. Z czterech bardzo dogodnych okazji goście wykorzystali tylko jedną. Jakub Sapieja w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Sokoła. W 23 minucie na boisku w zespole gospodarzy pojawił się pomocnik Karol Żak i Sokół zaczął znacznie lepiej grać. Tuż przed przerwą powinno być 1:1, ale strzał Jacka Panka cudem obronił Paweł Wójcik.

DOMINACJA SOKOŁA

Druga połowa, to bardzo dobra gra gospodarzy, którzy znacznie wcześniej niż dopiero w 86 min. mogli zapewnić sobie wygraną. Szybko wyrównał Karol Żak. W 62 min. po strzale Panka piłka trafiła w poprzeczkę, dobitka Norberta Starzyńskiego także uderzyła w poprzeczkę. Za chwilę uderzenie Panka z 7 m. obronił golkiper gości. Po jednej z kontr, Oskar wyrównał po strzale Mateusza Kszczotka. Przytycka drużyna nie załamała się tym faktem, w myśl powiedzenia, najlepszą obroną jest atak, strzeliła gola.

Sokół wraz z innymi trzema drużynami z naszego okręgu, Bronią Radom, Orłem Wierzbica i Radomiakiem Radom zagra w "16" najlepszych zespołów w pucharze na szczeblu okręgu mazowieckiego. Pierwsze mecze wiosną 2012 roku.

Sokół - Oskar 3:2 (0:1), Żak 56, Janiszewski 65, Prus 86 - J. Sapieja 20, Kszczotek 79.

Co powiedzieli trenerzy o meczu? O tym czytaj w czwartkowym "Echu Dnia".