Stal Stalowa Wola pokonała Radunię Stężyca w drugiej lidze. Duży krok zielono-czarnych w kierunku gry w barażach o awans!

Damian Wiśniewski, Kamil Górniak
Stal Stalowa Wola wygrała z Radunią Stężyca 2:0
Stal Stalowa Wola wygrała z Radunią Stężyca 2:0 Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola wykonała duży krok w kierunku gry w barażach o awans do drugiej ligi. W piątek 17 maja podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego pokonali 2:0 Radunię Stężyca.

Stal Stalowa Wola pokonała Radunię Stężyca w drugiej lidze

Radunia Stężyca - Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)
Bramki:
Jakub Górski 24, 61 z rzutu karnego.
Radunia: Tułowiecki - Kwiatkowski, Lejk, Dejeswski, Straus, Stolc (46. Mrsić), Gulczyński (46. Kasprzak), Zieliński (66. Biskup), Recław (46. Słomka), Łuczak (56. Mularczyk), Kuzimski.
Stal: Smyłek - Urban (46. Zaucha), Kowalski, Oko, Furtak, Ziarko, Chełmecki (85. Wojtak), Soszyński, Mydlarz (88. Wiktoruk), Górski (69. Pioterczak) Strózik.
Żółte kartki: Tułowiecki, Dejewski, Kasprzak - Furtak.

Stal Stalowa Wola po tym spotkaniu ma na koncie 51 punktów i na ten moment zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Na jedną kolejkę przed końcem ma zapas czterech oczek nad siódmą lokatą w tabeli (w barażach zagrają drużyny z miejsc 3-6).

Ważna wygrana Stali Stalowa Wola

Pierwsza część zawodów w Stężycy nie była porywająca. Przed pierwsze ponad dwadzieścia minut obie ekipy oddały po jednym, bardzo niecelnym uderzeniu. Pierwszy celny strzał został oddany w 24. minucie i zakończył się golem dla Stali. Sprzed pola karnego na uderzenie zdecydował się Jakub Górski i pokonał Kacpra Tułowieckiego. Po tym trafieniu nieco mocniej do ataku ruszyli gospodarze, ale mimo kilku prób nie byli w stanie pokonać golkipera Stalówki.

W przerwie trener gospodarzy dokonał trzech roszad, a po kilku minutach gry kolejnej. Szkoleniowiec Radunii Szymon Hartman próbował zmienić oblicze meczu desygnując do gry doświadczonych zawodników. To jednak zielono-czarni trafili do siatki po raz drugi. Po faulu w polu karnym na Kacprze Chełmeckim pewnie jedenastkę wykorzystał Jakub Górski. Radunia próbowała, lecz nie potrafiła przebić się przez skuteczną defensywę ekipy ze Stalowej Woli. Stal miała jeszcze okazje na kolejne gole, lecz bramki już nie padły. Stalówka tym zwycięstwem przybliżyła się do gry w barażach o awans na zaplecze ekstraklasy.