Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miejska komunikacja w Stalowej Wioli bardziej przyjazna

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Dyrektor Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej Ryszard Drobny opracował nowy system, przewozów.
Dyrektor Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej Ryszard Drobny opracował nowy system, przewozów. Zdzisław Surowaniec
- Odchodzimy od dziadostwa w miejskiej komunikacji samochodowej - zapowiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

ZOBACZ TEŻ:
Sprawdza się darmowa komunikacja?

Na razie jednak nie będzie bezpłatnej komunikacji, bo nie ma na to pieniędzy, trzeba spłacać kredyt na kupno nowych autobusów. Bezpłatna komunikacja kosztowałaby miasto 4 miliony złotych.

Od nowego roku Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej przechodzi pod skrzydła ober spółki - Miejskiego Zakładu Komunalnego. - Miejska komunikacja ma być nowoczesna, otwarta i przyjazna - stwierdził prezydent, powtarzając przy tym, że odfajkowuje jeden z zapowiadanych przez siebie obietnic wyborczych.

Powstał nowy system przewozów, co jest początkiem uzdrawiania Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Dyrektor zakładu Ryszard Drobny szuka partnerów wśród innych gmin, obsługiwanych przez jego transport. Jak zapewnia prezydent, idzie mu dobrze (w przeciwieństwie do poprzednika) i samorządy dokładają się do wspierania komunikacji. Są nawet oczekiwania wydłużenia tras.

W przyszłym roku nastąpi częściowa wymiana taboru czyli zastąpienie wysłużonych, ponad dwudziestoletnich autobusów nowymi, nowoczesnymi i oszczędnymi w eksploatacji. W planach jest także elektroniczny bilet, miejski rower i własna stacja paliw. Od 1 stycznia 2016 roku będą obowiązywać dwa rodzaje biletów: jednostrefowy w granicach administracyjnych miasta za 2,20 złotych i ulgowy za 1,10 złotych oraz międzystrefowy - 3 złotych i 1,50 złotych ulgowy. Za 2,20 złotych będzie można dojechać także z Niska na Podwolinę, będą kursy między Zarzeczem a Niskiem oraz Kłyżowem i Pysznicą. Bilety będzie można kupić u kierowcy.

Z bezpłatnej komunikacji miejskiej będą mogły korzystać dzieci do momentu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, emeryci i renciści, którzy ukończyli 60 rok życia; osoby, które ukończyły 70 rok życia oraz rodziny mające co najmniej czworo dzieci i ogólnopolską Kartę Dużych Rodzin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie