Puchar został w Radomiu

Jerzy Stobiecki
Puchar za zwycięstwo w turnieju rozgrywanym w ramach Festiwalu Piłki Siatkowej z rąk Andrzeja Kosztowniaka, prezydenta miasta, odebrał Sebastian Pęcherz, kapitan Jadaru Sport Radom. M. Skorupa
Siatkarze Jadaru Sport wygrali turniej rozgrywany w ramach Radomskiego Festiwalu Piłki Siatkowej.

Zwycięstwem Jadaru Sport Radom zakończył się towarzyski turniej w Radomiu. W ostatnim meczu radomianie pokonali 3:0 JW Construction AZS Politechnika Warszawska.

Radomscy siatkarze zdobyli również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Marco Liefke, a najlepszym libero - Premysl Obdrzalek.
Zmagania czterech zespołów uczestniczących w turnieju rozgrywanym w ramach pierwszego Festiwalu Piłki Siatkowej zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Jadar Sport w decydującym o pierwszy miejscu meczu nadspodziewanie łatwo w trzech setach pokonał ekipę Politechniki.

SERIE JADARU
Przed ostatnim pojedynkiem turnieju rozegrano "mecz pokoleń" (piszemy o nim na stronie 16 podstawowego wydania "Echa Dnia"), w którym Wojciech Stępień, szkoleniowiec radomian, zagrał w ekipie byłych gwiazd Czarnych Radom. Był jednym z wyróżniających się zawodników spotkania. Być może postawa trenera wpłynęła na podopiecznych, którzy po niemrawy początku pierwszej partii złapali właściwy rytm i zaczęli seryjnie zdobywać punkty. W drugim secie przewaga radomian była już bardzo widoczna.

Szkoleniowiec rywali, Edward Skorek o przerwę poprosił przy stanie 7:3 dla radomian. Ale niewiele to dało. Jego podopieczni tracili kolejne punkty. Bardzo dobrze spisywał się radomski blok. Adam Nowik punktował przeciwników także zagrywką, podobnie jak Maciej Pawliński. Niezwykle skuteczny był Marco Liefke.

OBDRZALEK NAJLEPSZY
Przerwa po drugim secie trwała kilka minut dłużej niż zazwyczaj. W jej trakcie przeprowadzona została aukcja piłki z autografami byłych siatkarzy Czarnych i obecnie grających w Jadarze zawodników. W licytacji aktywnie uczestniczyła dwójka sędziów, Sylwester Strzylak i Janusz Soból. Ostatecznie najwyższą kwotę zaoferował Strzylak i wyjątkowa piłka trafi do jego kolekcji pamiątek siatkarski. Pieniądze zostaną przekazane natomiast cierpiącej na raka radomskiej licealistce.

Maciej Pawliński (w ataku) wraz z kolegami z drużyny Jadaru wygrali wszystkie trzy spotkania turnieju.
(fot. M. Skorupa )

Ostatnia partia nie dostarczyła tak wielu emocji jak licytacja. Trener Stępień przeprowadził serię zmian, wprowadzając na boisko zmienników. Radomianie łatwo wygrali trzeciego seta, cały mecz i turniej. Puchar z rąk Andrzeja Kosztowniaka, prezydenta Radomia, odebrał Sebastian Pęcherz, kapitan zespołu. Politechnice przypadło drugie miejsce. Trzecią pozycję zajęła drużyna ZAK SA Kędzierzyn-Koźle, a czwartą - SMS Spała. Za najlepszego zawodnika radomskiej drużyny uznano Liefke, a najlepszym libero turnieju został Premysl Obdrzalek.

Jadar Sport Radom - JW Construction AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)
Jadar: Macionczyk, Liefke, Pawliński, Kocik, Nowik, Gawryszewski - Obdrzalek (libero) oraz Owczarski, Pęcherz, Lipiński, Żaliński, Bucki.
W pozostałych meczach: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle - SMS Spała 3:0 (25:21, 25:14, 25:19), Politechnika - Spała 3:1 (25:16, 25:22, 21:25, 25:18). Końcowa kolejność w turnieju: 1. Jadar Sport, 2. Politechnika, 3. Kędzierzyn, 4. Spała.