MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy bronią ośrodka zdrowia

Piotr Kutkowski
- W ośrodku od wielu lat nic się nie robiło, poza wymianą podłóg - twierdzą mieszkańcy Czarnolasu.
- W ośrodku od wielu lat nic się nie robiło, poza wymianą podłóg - twierdzą mieszkańcy Czarnolasu. P. Kutkowski
O przyszłość wybudowanego przez nich ośrodka zdrowia upominają się mieszkańcy Czarnolasu.

Mieszkańcy Czarnolasu i okolicznych wsi nie zgadzają się na sprzedaż mieszkań służbowych w ośrodku zdrowia, domagają się też zatrudnienia drugiego lekarza i deklaracji, że ośrodek nie zostanie zlikwidowany. Tymczasem, według dyrektora przychodni, nikt z takimi zamiarami się nie nosi.

Ośrodek zdrowia został wzniesiony przed wieloma laty przy wsparciu mieszkańców wsi. W budynku znajdują się pomieszczenia medyczne oraz dwa mieszkania służbowe. Jedno z nich jest wynajmowane, drugie od lat stoi puste i niszczeje. Do niedawna w ośrodku pracowało dwóch lekarzy. Teraz tylko jeden, który jest jednocześnie dyrektorem nadrzędnej placówki, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Policznie.

W piśmie do Społecznej Rady Zdrowia przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Policznie, część mieszkańców Czarnolasu sprzeciwia się zamiarom sprzedaży mieszkań, domaga się zatrudnienia drugiego lekarza, zarzuca też dyrektorowi oraz władzom gminy dążenie do likwidacji ośrodka. - Ośrodek ponoć nie spełnia już wymogów stawianych obiektom medycznym, natomiast od lat nic się w nim nie robiło, za wyjątkiem położenia nowych podłóg - mówi Jadwiga Kalinowska, przewodnicząca Rady Sołeckiej.

30 marca 2007 roku Rada Gminy w Policznie podjęła jednogłośnie decyzję o sprzedaży mieszkań, powołując się między innymi na zgodę Rady Sołeckiej. - Na zwołanym w lutym tego roku nagle spotkaniu w Urzędzie Gminy powiedziano nam, że jedynym sposobem sfinansowania remontu może być sprzedaż mieszkań. Będąc "przystawionymi do ściany" wyraziliśmy na to zgodę - tłumaczyła nam Jadwiga Kalinowska.

Pani Kalinowska uważa, że mieszkań nie powinno się sprzedawać, gdyż dysponując nimi łatwej będzie zatrudnić lekarza, ewentualnie mieszkania mogą być zaadaptowane na potrzeby ośrodka tak, aby spełniał on wymagania. - Ośrodek powinien być wyremontowany za pieniądze ze sprzedaży majątku Kółka Rolniczego w Czarnolesie. Takie mieliśmy deklaracje ze strony władz gminy, gdy ten majątek przekazywaliśmy samorządowi - dodała nasza rozmówczyni.

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Policznie odrzuca zarzuty. Według niego nikt nie chce likwidacji ośrodka, procedury związane ze sprzedażą mieszkań zostały wstrzymane, zamieszczane są też oferty zatrudnienia lekarza. Ale bez skutku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie