Zwolenianka spadła do klasy okręgowej

/W.Ł./
Piłkarze Zwolenianki (z czarnych strojach) żegnają się z czwartą ligą i od nowego sezonu grać będą w radomskiej klasie okręgowej. Tadeusz Klocek
Piłkarze Zwolenianki Zwoleń spadli do klasy okręgowej. W meczu mazowieckiej czwartej ligi, Zwolenianka bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z Żyrardowianką Żyrardów.

Zwoleńska drużyna przystępując do spotkania z Żyrardowianka nie miała już żadnych szans na utrzymanie się w czwartej lidze, bo znała już wynik najgroźniejszego rywala, Okęcia Warszawa. Stołeczna drużyna wygrała 3:0 z Uczniowskim Klubem Sportowym Łady. Nawet pokonania Żyrardowianki nie dawało nadziei na utrzymanie. Po trzech latach gry w tej lidze, w nowym sezonie piłkarze Zwolenianki kopać będą piłkę na boiskach radomskiej klasy okręgowej. Mamy nadzieję, że za rok Zwolenianka wróci ponownie na czwartoligowe boiska. To klub z dużymi tradycjami piłkarskimi. Grali w Zwoleniance między innymi, Sławomir Baćmaga, Edward Czaplarski, Jan Makowiecki, Paweł Potent, Jacek Procki, Robert Rogala, Grzegorz Seremak.
Sam mecz z Żyrardowianką stał na słabym poziomie. Zwolenianka zagrała bez swojego najgroźniejszego napastnika, Pawła Rogali, który jest kontuzjowany. Ponadto w drugiej połowie boisko musiał opuścić kontuzjowany Paweł Kopeć. Po raz kolejny na boisku w podstawowym składzie pojawił się trener Zwolenianki Marek Oczkowski.
W pierwszej połowie goście stworzyli tylko jedną groźną sytuację bramkową. Strzał Daniela Jędrzejewskiego obronił bramkarz Kamil Drab. W drugiej połowie od utraty gola Zwoleniankę uratowała poprzeczka, po uderzeniu futbolówki przez Marcina Mitrowskiego. Ta część gry już była znacznie lepsza w wykonaniu podopiecznych grającego trenera Oczkowskiego, po przede wszystkim nasi piłkarze stworzyli kilka okazji bramkowych. Miał je Artur Karasiński, Łukasz Tęcza. Ponadto groźny strzał grającego trenera Zwolenianki obronił bramkarz gości. Po spadku z czwartej ligi, szkoleniowcem zwoleńskiej drużyny nadal będzie Oczkowski.

Zwolenianka Zwoleń - Żyrardowianka Żyrardów 0:0.
ZWOLENIANKA
Drab - Sobieszek, Kowalkowski, Zięba Ż - Karasiński, Fiet, Bachanek, Maj, Oczkowski - Kopeć, Tęcza.
ŻYRARDOWIANKA
Małecki - Mitrowski Ż, Orlando, Grzywna, Boniowski - Młynarski, Wójcik Ż, Łukasiak, B. Koziarski - Jędrzejewski, Majek.
Zmiany: Zwolenianka: 55' Kubica za Kopcia, 60' Molendowski za Fieta, 60' Tkaczyk za Bachanka, 75' Dziosa za Maja; Żyrardowianka: 55' M. Jakóbiak, 66' Olejnik za Majka, 75. Sosiński za B. Koziarskiego, 84' D. Koziarski za Łukasiaka.
Sędziował: Marcin Ostaszewski z Warszawy. Widzów: 100.

Co powiedział o meczu grający trener Zwoloenianki? O tym czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".