MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Tarnobrzegu promowali ekologię (zdjęcia)

Grzegorz Lipiec
Do kontenerów na szkło, plastik i papier mieszkańcy Tarnobrzega mogli wrzucać konkretne odpady. W zamian każdy otrzymywał torbę ekologiczną. Segregacja odpadów była głównym tematem akcji "Mały Książe EKOlogiem", która została podsumowana w środę na tarnobrzeskim rynku.
Do kontenerów na szkło, plastik i papier mieszkańcy Tarnobrzega mogli wrzucać konkretne odpady. W zamian każdy otrzymywał torbę ekologiczną. Segregacja odpadów była głównym tematem akcji "Mały Książe EKOlogiem", która została podsumowana w środę na tarnobrzeskim rynku. Grzegorz Lipiec
Zespół Szkół Społecznych numer 2 im. Małego Księcia w Tarnobrzegu od początku marca realizował wraz z kilkoma tarnobrzeskimi placówkami oświatowymi projekt "Mały Książę EKOlogiem". W środowe południe podsumowano całe przedsięwzięcie.

[galeria_glowna]
Edukacja ekologiczna przez lekcje z młodzieżą, audycja radiowa, seminaria naukowe, konkursy. W środę na zakończenie projektu ekologicznego "Mały Książę EKOlogiem" odbył się happening promujący ochronę środowiska.

WIELE POMOCNYCH OSÓB

Głównymi pomysłodawcami projektu byli nauczyciele z tarnobrzeskiego "Małego Księcia", ale w realizację działań zostały zaangażowane osoby z różnych środowisk.

W ZSS numer 2 w Tarnobrzegu "zawiązała się" grupa dziesięciu wolontariuszy, którzy zajmowali się organizacją akcji. Potem w pozostałych gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych Tarnobrzega tworzyły się podobne grupy.

- I tak o naszej akcji usłyszeli uczniowie niemal wszystkich miejskich szkół - mówi Sławomir Partyka, pedagog szkolny z "Małego Księcia". - Zaczęliśmy działać od początku marca.

FINAŁOWE ODLICZANIE

Organizatorzy przygotowali dla młodzieży serie pogadanek o ochronie środowiska naturalnego. - Nie chodziło nam tylko o przekazywanie "suchej" wiedzy, dlatego też uczniowie mogli na przykład wziąć udział w konkursie plastycznym na logo całego projektu - dodaje Sławomir Partyka. - Wydaliśmy również "Eko-broszurę" z poradami jak segregować śmieci, i jak oszczędzać zasoby natury.

Celem działań projektowych było wychowanie w duchu dbałości o środowisko naturalne, nabycie nawyków segregacji odpadów wtórnych, oszczędzania wody i energii.

SPOTKANIE W CENTRUM

W środę ostatnim akcentem projektu "Mały Książę EKOlogiem" był happening, który odbył się na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Wręczono symboliczne dyplomy za udział w akcji, segregowano odpady, za co w zamian każdy otrzymywał eko-torbę, a na stoiskach Ligi Ochrony Przyrody oraz organizatorów akcji można było dostać biuletyny informujące o tym, jak należy segregować odpady. Happening zakończyło wielkie malowanie kredą rysunków ekologicznych.

Przedsięwzięcie było finansowane z pieniędzy Komisji Europejskiej, a włącznie z wkładem własnym Towarzystwa Oświatowo-Naukowego im. Małego Księcia z Tarnobrzega cały koszt akcji wyniósł 33 tysiące złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie