MKTG SR - pasek na kartach artykułów

11 nowych magistrów na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Z prawej absolwenci studiów, którzy obronili prace magisterskie  na kierunku mechanika i budowa maszyn
Z prawej absolwenci studiów, którzy obronili prace magisterskie na kierunku mechanika i budowa maszyn PRz
Na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyły się 11 marca obrony prac dyplomowych. Tytuł magistra na kierunku mechanika i budowa maszyn (specjalność robotyzacja i organizacja procesów wytwarzania) uzyskało 11 osób.

Zaprezentowane prace cechowały się wysokim poziomem zarówno merytorycznym, jak i jakościowym z solidną podbudową teoretyczną omawianych zagadnień. Jedna praca została wyróżniona. Dotyczyła ona projektu 3-osiowego robota SCARA napędzanego silnikami krokowymi.

Natomiast 10 marca na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom kursu dotyczącego biomechaniki działania mózgu. Zajęcia Akademii Umiejętności Miękkich-Euro-Park Wisłosan Young Staff Academy organizowanej i finansowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu Oddział w Tarnobrzegu prowadziła doktor Małgorzata Makowska. Studenci w ramach cotygodniowych spotkań mogli dowiedzieć się między innymi: czym są procesy świadome i podświadome oraz jakie jest ich znaczenie w zachowaniu człowieka, dlaczego mózg dzieli się na mózg myśli, emocji i instynktu, jak nie dać się zmanipulować, w jaki sposób pokonać stres, w jaki sposób myśli wpływają na zdrowie, o czym świadczy mowa ciała drugiej osoby, jak zachować równowagę w życiu prywatnym i zawodowym, a także jak budować poczucie własnej wartości.

Nabyli również umiejętności związane ze skuteczną autoprezentacją w kontekstach wystąpień publicznych. Mogli lepiej poznać siebie, odkryć tajemnice własnego umysłu i nauczyć się zarządzać własnymi emocjami. W celu lepszego określenia swoich predyspozycji podczas zajęć wypełnili między innymi test Hartmana, dzięki któremu dowiedzieli się jaki jest ich kolor osobowości. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego właśnie wystartowała II edycja tego kursu, która również jest organizowana na WMT.

Korzystając z przerwy międzysemestralnej nauczyciele Wydziału Mechaniczno-Technologicznego przygotowali ofertę edukacyjną dla najmłodszych. W ślad za Przedszkolem „Baśniowy świat” na przygodę z nauką wyruszyły również przedszkolaki ze stalowowolskiego „Montessori” oraz Przedszkola „Mały Miś” z Raniżowa. Przygotowane zostały eksperymenty chemiczne, pokaz dronów i robotów, zabawy w kinetycznym piasku oraz napisana przez studentów gra „Square Wars”.

Najbardziej spektakularne okazały się warsztaty z chemii podczas których dzieci samodzielnie „produkowały” malinowe żelki. To było nie lada wyzwanie. Wymagało bowiem dokładności w mieszaniu, skupienia i cierpliwości. Ale było warto. Nagrodą były pyszne żelkowe dinozaury, kulki czy inne małe i większe potworki. Następnie wybrani spośród ochotników asystenci czarowali wodę. Czy za pomocą kilku kropelek różnych płynów, octu kuchennego czy środka do udrażniania rur można zmienić kolor wody? Tak! Potrzebny jest tylko asystent, który doda te magiczne składniki do odpowiedniego naczynia i wszystko wymiesza. Dzieci wywołały również ducha chemicznego, któremu nadały imię. „Franek” wyszedł z magicznej menzurki wywołując uśmiechy i zdziwienie na twarzach uczestników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie