11-letni pływak w Tarnobrzega nadal najlepszy w Polsce

Piotr Szpak
Szymon Skulski na najwyższym stopniu zawodów rozegranych w Warszawie.
Szymon Skulski na najwyższym stopniu zawodów rozegranych w Warszawie. Archiwum prywatne
Na warszawskiej długiej (50-metrowej) pływalni odbyły się kolejne zawody z cyklu „Od młodzika do olimpijczyka”.

Uczniowski Klub Sportowy Delfin Tarnobrzeg reprezentował w nich Szymon Skulski. Podopieczny trenerki Angeliki Michalik. zdobył złoty medal w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem motylkowym uzyskując czas 34,10 sekundy, natomiast na dystansie 100 metrów stylem dowolnym zajął czwarte miejsce z wynikiem 1:12,28 min.

Szymon został przez czytelników Echa Dnia uznany największym talentem w 22 edycji Plebiscytu na 10 najpopularniejszych sportowców, trzech trenerów i trzy największe talenty w Tarnobrzegu oraz powiecie tarnobrzeskim w 2015 roku.