2 liga. Paweł Wtorek, trener Stali Stalowa Wola: - Bramka z rzutu karnego zamknęła mecz

Paweł Wtorek, trener Stali Stalowa Wola.
Paweł Wtorek, trener Stali Stalowa Wola. Echo Dnia
W meczu drugiej ligi, Olimpia Grudziądz pokonała na własnym boisku 2:0 Stal Stalową Wolę.

Oto co powiedział na konferencji prasowej po tym meczu, Paweł Wtorek, trener Stali Stalowa Wola:

- Pierwsze minuty meczu zdecydowanie dla Olimpii, gdzie mogli oprócz tej jednej bramki, zdobyć jeszcze co najmniej dwie. Tak naprawdę my obudziliśmy się po 15-20 minutach pierwszej połowy. Można powiedzieć, że te akcje zaczęliśmy coraz składniej budować. Nie przekładało się to na jakieś sytuacje bramkowe, nie mówiąc o stuprocentowych. 50 minuta meczu, czerwona kartka duży błąd naszej drużyny. Bramka dla Olimpii z rzutu karnego zamknęła ten mecz i wygrana zespołu z Grudziądza jak najbardziej zasłużona.

W Wielką Sobotę Wojciech Fabianowski, jeden z trenerów Stali, obchodził 39. urodziny. Niestety – wynik meczu na pewno popsuł szkoleniowcowi humor.

Olimpia szybko objęła prowadzenie, bo już w 10. minucie. Robert Ziętarski precyzyjnie dograł do Tiago Alvesa. Portugalczyk wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał Krystiana Kalinowskiego. Stal starała się odpowiedzieć jakąś groźną akcją, ale niewiele wynikało z ofensywnych wypadów „Stalówki”. W 25. minucie mogło być 2:0, jednak piłka po uderzeniu Macieja Kony z przewrotki trafiła w poprzeczkę.
Jeszcze gorzej piłkarze ze Stalowej Woli rozpoczęli drugą część meczu. Grzegorz Janiszewski „wykosił” w polu karnym rozpędzonego Przemysła Kitę i obejrzał za to czerwoną kartkę. Podyktowaną „jedenastkę” mocnym strzałem pod poprzeczkę wykorzystał German Ruiz. W 86 minucie, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał kolejny piłkarz Stali, Stasiak.

Olimpia Grudziądz – Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Alves 10, 2:0 Ruiz 50-karny.

Olimpia: Brylewski – Ciechanowski, Ocenas, Zitko, Fryc (85 Handzlik), Skibicki (66 Gabor), Ziętarski, Kona, Ruiz (61 Witasik ż), Alves (76 Marzec), Kita.

Stal: Kalinowski – Waszkiewicz, Janiszewski, Jarosz, Sobotka, Pietras, Mroziński, Jopek (51 Stasiak), Stelmach, Mistrzyk (69 Trąbka), Dadok (75 Kitliński).