2 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Widzewem Łódź

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 32. kolejki drugiej ligi piłkarskiej Stal Stalowa Wola zagra z Widzewem Łódź, jednym z faworytów do awansu do Fortuna 1 Ligi. Mecz odbędzie się w środę 15 lipca, początek o godzinie 19:10.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Widzew Łódź - Stal Stalowa Wola 3:0 (3:0)
Bramki:
Marcin Robak 10, 39, Adam Radwański 37.

Żółte kartki: Sebastian Rudol 21, Mateusz Możdżeń 48 - Piotr Witasik 19, Piotr Mroziński 69

Widzew: Pawłowski - Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Kordas (90+1. Becht) - Możdżeń, Poczobut - Ojamaa (65. Mąka), Radwański (72. Eolsztyński), Gutowski (77. Prochownik) - Robak
Stal: Pietrzkiewicz - Mroziński, Witasik, Jarosz – Sobotka (46. Waszkiewicz), Stelmach (46. Kiercz), Zmorzyński - Chromiński (46. Michał Płonka), Jopek - Fidziukiewicz (67. Ciepiela), Śpiewak.
Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)
Widzów: 4500.

90+3'
Koniec! Wysoka porażka Stali, Widzew był dziś zdecydowanie od niej lepszy. A już za chwilkę na naszej stronie pojawią się kolejne materiały z tego meczu: relacja i komentarze trenerów. Zapraszamy!

90+1'
Zmiana u gospodarzy Filip Becht wchodzi za Konrada Kordasa.

89'
Widzew dłużej teraz utrzymuje się przy piłce, ale nie atakuje już z takim animuszem

87'
Okres spokojniejszej gry. Goście próbują zagrozić rywalowi, ale brakuje im dokładności

85'
Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Widzewa, Tanżyna wybija piłkę.

83'
Po dośrodkowaniu w pole karne Stali i małego tam zamieszania Pietrzkiewicz złapał piłkę

81'
Mroziński sam oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił w mur piłkarzy Widzewa

79'
Mroziński faulowany na połowie Widzewa

77'
Zmiana w Widzewie. Robert Prochownik wchodzi na boisko, a Konrad Gutowski z niego schodzi.

75'
Robak dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, ale tam obrońcy Stali ubiegli Tanżynę.

74'
Możdżeń oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany.

73'
Z Rudolem już wszystko w porządku, wracamy do gry.

72'
Rafał Wolsztyński w Widzewie zmienia Adama Radwańskiego.

69'
Mroziński faulował Rudola w polu karnym Widzewa. Prawdopodobnie potrzebna będzie zmiana. Żółta kartka dla zawodnika Stali i przerwa w grze.

67'
Bartłomiej Ciepiela wszedł na boisko za Michała Fidziukiewicza.

65'
Daniel Mąka wchodzi na boisko, Henrik Ojamaa z niego schodzi.

64'
Tym razem z dystansu uderzył Michał Płonka, ale piłka nieznacznie minęła bramkę.

63'
Strzał Radwańskiego sprzed pola karnego, broni bramkarz Stali.

61'
Świetna akcja Widzewa. Gospodarze długo wymieniali podania, aż Kosakiewicz oddał mocny strzał z dystansu, z którym z trudem, ale poradził sobie Pietrzkiewicz.

59'
Robak otrzymał piłkę w polu karnym Stali, ale tam powstrzymał go Witasik.

58'
Próba ataku Widzewa, ale niedokładna. Od bramki grę wznawia Pietrzkiewicz.

56'
Brzydki faul Witasika na Radwańskim w środkowej strefie boiska. Obrońca Stali ma szczęście, że nie otrzymał drugiej żółtej kartki.

54'
Zmorzyński dośrodkował z lewej boiska w pole karne, a tam niecelny strzał głową oddał Fidziukiewicz.

53'
Długie zagranie Witasika w pole karne Widzewa, ale Pawłowski złapał piłkę.

52'
Kolejny faul na piłkarzu Stali w środkowej strefie boiska.

50'
Faul Możdżenia w środkowej strefie boiska, ale tym razem bez upomnienia sędziego.

48'
Żółta kartka dla Mateusza Możdżenia.

46'
Trzy zmiany w Stali. Kiercz za Stelmacha, Waszkiewicz za Sobotkę i Płonka za Chromińskiego.

46'
Zaczynamy drugą połowę.

45+1'
Koniec pierwszej połowy, Stal przegrywa z Widzewem 0:3.

45'
Mateusz Możdżeń faulował w środkowej strefie boiska piłkarza Stali.

42'
Kompletnie rozbita Stal ma problemy z utrzymaniem się przy piłce.

40'
GOOOL! 3:0 dla Widzewa, Marcin Robak. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzał na bramkę oddał Gutowski, piłka odbiła się od poprzeczki, a do bramki dobił ją Robak!

39'
Ojaama dośrodkował w pole karne Stali, ale tam dobrze interweniował Pietrzkiewicz.

37'
GOOOL! Adam Radwański, 2:0 dla Widzewa!

36'
Z Kosakiewiczem już wszystko w porządku, wracamy do gry.

34'
Żółta kartka dla Michała Fidziukiewicza za faul w środkowej strefie boiska na Łukaszu Kosakiewiczu. Ten leży na boisku i mamy przerwę w grze.

30'
Niewiele się dzieje po ofensywnej stronie Stali. Brakuje jej kreatywności i pomysłu na złamanie obrony gospodarzy.

28'
Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, Widzew mądrze broni dostępu do własnej bramki.

26'
Widzew oddał nieco inicjatywę Stali. Ta dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką rywala.

24'
Zagranie w pole karne Widzewa w kierunku Zmorzyńskiego, ale niedokładne. Piłka opuściła boisko.

22'
Żółta kartka dla Sebastiana Rudola za faul w środkowej strefie boiska.

21'
Kosakiewicz oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w mur piłkarz Stali.

20'
Piotr Witasik faulował na własnej połowie Marcina Robaka i dostał za to żółtą kartkę.

17'
Piotr Zmorzyński uderzył z dystansu, a futbolówka poleciała daleko od bramki gospodarzy.

16'
Dośrodkowanie Chromińskiego z rzutu rożnego w pole karne Widzewa, ale gospodarze wybili piłkę.

14'
Stal wymienia podania, ale robi to daleko od bramki gospodarzy

12'
Ojaama oddał strzał z dystansu, Pietrzkiewicz skuteczni interweniował.

10'
GOOOL! Marcin Robak dał potężnym strzałem z woleja prowadzenie Widzewowi! Napastnik wykorzystał niedokładne wybicie Szymona Jarosza

9'
Dużą przewagę ma w początkowych minutach Widzew, Stal na razie nie potrafi wejść z piłką na połowę przeciwnika.

8'
Było blisko gola dla gospodarzy! Najpierw Marcin Robak przegrał pojedynek sam na sam z Dawidem Pietrzkiewiczem, a następnie dobitka Radwańskiego była niecelna!

6'
Kolejna wrzutka w pole karne Stali, tym razem z prawej strony boiska. Piłka jednak znów minęła wszystkich w szesnastce zielono-czarnych.

5' Ojamaa dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka wyszła za linię końcową.

3'
Sobotka dośrodkował z rzutu wolnego, ale bramkarz Widzewa spokojnie złapał piłkę.

1'

Zaczęli!

19:08
Przed meczem zawodnicy i sędziowie ustawili się wokół koła środkowego i mamy minutę ciszy

***

Stal Stalowa Wola podejdzie do tego spotkania w bardzo dobrych nastrojach. Forma podopiecznych Szymona Szydełki od momentu powrotu do gry po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa jest bardzo dobra. Łącznie zielono-czarni rozegrali od tamtej chwili dziewięć spotkań, a zdobyli w ich trakcie aż 19 punktów (dość powiedzieć, że przed przerwą mieli ich na swoim koncie 24). Tylko jeden zespół był pod tym względem lepszy - to Skra Częstochowa, która zdobyła o jedno oczko więcej.

Widzew Łódź natomiast pod względem zdobywanych przez siebie punktów w tym okresie czasu jest na zupełnie przeciwnym biegunie. Czterokrotni mistrzowie Polski zgarnęli ich tylko dziewięć i gdyby zbudować tabelę tylko za te ostatnie tygodnie, to znajdowaliby się oni... w strefie spadkowej, na 15. miejscu.

To, jak ten zespół punktował jednak w 2019 roku i na początku 2020 pozwala mu jednak wciąż zajmować miejsce dające bezpośredni awans do Fortuna 1 Ligi. Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka są aktualnie wiceliderami tabeli z 56 oczkami na koncie (o 13 więcej od 12. w klasyfikacji ligowej Stali). Do końca sezonu pozostały jednak trzy mecze i łodzianie na pewno będą bardzo zmotywowani, aby mimo tej kiepskiej formy, jaka im się ostatnio trafiła, zgarnąć w nich dziewięć punktów. Ich strata do pierwszego w tabeli Górnika Łęczna wynosi bowiem tylko dwa punkty, ale przewaga nad trzecim GKS Katowice jest jeszcze mniejsza - jednopunktowa.

Stal natomiast z całą pewnością również nie będzie miała zamiaru sobie czegokolwiek odpuszczać. Jej forma w ostatnim czasie robi wrażenie, podobnie jak wygranie trzech meczów z rzędu (2:1 z Lechem II Poznań, 3:0 z Górnikiem Polkowice i 5:1 z Elaną Toruń), ale wciąż nie zapewniła sobie ona utrzymania w drugiej lidze na kolejny sezon. W tej chwili jej przewaga nad strefą spadkową wynosi trzy punkty.

Mecz ten będzie wyjątkowy na pewno dla Piotra Mrozińskiego. Obrońca Stali Stalowa Wola w przeszłości był piłkarzem Widzewa Łódź i rozegrał w jego barwach 40 meczów na poziomie ekstraklasy, a 69 ogólnie. Zdobył dla tego klubu trzy bramki i zanotował trzy asysty.

- Wydaje mi się, że to będzie fajny mecz. Spędziłem w Łodzi pięć lat. Cała otoczka spotkań w Łodzi jest bardzo fajna. Stadion robi naprawdę fajne wrażenie. Będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony - powiedział przed tym meczem dla oficjalnej strony internetowej Stali Stalowa Wola.

W pierwszym meczu podkarpackiej ekipy z Widzewem w tym sezonie padł rezultat korzystny dla gości, którzy wygrali 1:0 po golu Rafała Wolsztyńskiego w samej końcówce (Stal grała w roli gospodarza na Izo Arenie w Boguchwale).

Rewanżowe starcie Widzew Łódź - Stal Stalowa Wola odbędzie się w środę 15 lipca, a początek zaplanowano na godzinę 19:10. Transmisję z niego przeprowadzi stacja TVP Sport, a my zapraszamy na relację live na naszej stronie internetowej, www.echodnia.eu. Początek około godziny 18:50.