2 liga. Stal Stalowa Wola - GKS Jastrzębie 3:1. Przełamanie zielono-czarnych. Zobacz zdjęcia

Kamil Górniak, Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola ograła GKS Jastrzębie
Stal Stalowa Wola ograła GKS Jastrzębie Krzysztof Nowaliński
W sobotę 18 listopada Stal Stalowa Wola grała na własnym boisku z GKS Jastrzębie w meczu 18. kolejki drugiej ligi. Zielono-czarni wygrali 3:1, dzięki czemu przełamali serię trzech kolejnych porażek we wszystkich rozgrywkach.

2 liga. Stal Stalowa Wola pokonała GKS Jastrzębie

Stal Stalowa Wola - GKS Jastrzębie 3:1
Bramki:
Arkadiusz Ziarko 6, Bartosz Pioterczak 34, Maciej Wojtak 90 - Michał Bednarski 60.
Stal: Smyłek - Kowalski, Rogala, Furtak, Urban - Ziarko (46. Seweryn), Pioterczak (89. Wojtak), Soszyński, Mydlarz (65. Sukiennicki), Chełmecki (77. Maluga) - Klisiewicz.
GKS: Trojanowski - Boruń, Lech, Zacharczenko, Fietz, Vaz, Maszkowski, Rogala (74. Mucha), Jadach (46. Zych), Gołuch, Bednarski (90. Drazik).
Żółte kartki: Ziarko, Soszyński, Chełmecki - Boruń Fietz, Rogala.
Czerwona kartka: Bednarski (GKS) 90.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:

Sobotnie spotkanie w Stalowej Woli rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy wyszli na ten pojedynek bardzo zmotywowani i zmobilizowani po przykrej porażce w Lubinie z rezerwami Zagłębia. Już w 7. minucie objęli prowadzenie w meczu. Z rzutu wolnego sprzed pola karnego uderzał Jakub Kowalski, piłka odbiła się od muru i dopadł do niej Arkadiusz Ziarko i pokonał golkipera ekipy z Jastrzębia.

Goście od razu ruszyli do ataku. Mocno kotłowało się pod bramka Stalówki, zawodnicy ze Stalowej Woli blokowali próby gości, którzy raz po raz znajdowali się w obrębie pola karnego zielono-czarnych. Gospodarze co jakiś czas próbowali zagrozić bramce GKS, lecz nie mieli zbyt wielu klarownych okazji. Kilka razy między słupkami ratować Stal musiał Mikołaj Smyłek.

W 34. minucie zielono-czarni podwyższyli prowadzenie. Bartosz Pioterczak ograł przed polem karnym dwóch rywali i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od jednego z obrońców gości i zaskoczyła Jakuba Trojanowskiego i wpadła do siatki. W końcówce kontaktowego gola szukali Michał Bednarski i Karol Fietz. W obu przypadkach dobrze obronił Smyłek, a szczególnie druga parada była naprawdę wyborna.

Po zmianie stron nadal mocno naciskali goście, Stal cofnęła się na własną połowę i broniła dostępu do własnej bramki. W 60. minucie ekipa z Jastrzębia dopięła swego. Po zagraniu wzdłuż bramki akcję GKS zamknął Michał Bednarski i wpakował z najbliższej odległości piłkę do siatki. Goście napierali, lecz nie potrafili zadać skutecznego ciosu. W doliczonym czasie gry świetną kontrę wyprowadzili gospodarze. Olivier Sukiennicki popędził z piłką, odegrał do Macieja Wojtaka, który mimo interwencji Trojanowskiego zdobył gola. Kilka chwil później mogła paść kolejna bramka, ale Stal nie wykorzystała świetnej kontry i praktycznie pustej bramki rywali. Trojanowski zagrał poza polem karnym ręką i otrzymał czerwoną kartkę, a ostatni rzut wolny nie zakończył się kolejnym golem dla Stali.

• 18. Sandecja Nowy Sącz 18 16 15-26

1-2 miejsca - awans do pierwszej ligi; 3-6 - baraże o awans, 15-18 - spadek do trzeciej ligi.