2 liga. Stal Stalowa Wola wygrała sparing z Górnikiem Łęczna (ZDJĘCIA)

DW
Paulina Kunach / Górnik Łęczna
Kolejny wygrany sparing zanotowała drugoligowa Stal Stalowa Wola. Tym razem podopieczny trenera Szymona Szydełki pokonali oponenta z tej samej klasy rozgrywkowej, Górnika Łęczna.

Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)
Bramka:
Michał Fidziukiewicz 41.

Stal: Pietrzkiewicz (65. Siudak) – Jarosz (46. Sobotka), Kiercz, Witasik – Szifer (46. Waszkiewicz), Jopek (60. Śpiewak), Michał Płonka (65. Stępniowski), Chromiński (65. Marut), Zmorzyński (46. Mroziński) – Fidziukiewicz (65. Tłuczek), Tomasz Płonka (46. Szczutowski).

Górnik: Rojek (46. Kostrzewski) - Zagórski (46. Orłowski), Pajnowski (46. Turek), Midzierski, Leandro (46. Sasin), Cierpka (85. Zdunek), Stromecki (46. Tymosiak), Kalinkowski (46. Wójcik), Stasiak (70. zawodnik testowany), Lewandowski (75. Cielebąk), Banaszak (46. Dzięgielewski).

Trwa bardzo dobra seria Stali Stalowa Wola jeśli chodzi o rozgrywanie meczów sparingowych. Podkarpacki klub wygrał już szóste z sześciu takich spotkań podczas zimowego okresu przygotowawczego. Jak do tej pory nie miał sobie równych. Ogrywał kolejno: 1:0 Wisłę Sandomierz, 2:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, 4:3 Koronę II Kielce, 2:0 Puszczę Niepołomice, 3:2 Sokoła Sieniawa i do tego dołożył jeszcze triumf nad Górnikiem Łęczna.

Mecz z Górnikiem Łęczna mógł być w porównaniu z poprzednimi pojedynkami najdokładniejszym miernikiem tego, w jakim miejscu znajduje się aktualnie klub ze Stalowej Woli. Zespół z województwa lubelskiego występuje w tej samej lidze a dodatkowo zajmuje w niej drugie miejsce w tabeli. Daje ono po zakończeniu rozgrywek awans do Fortuna 1 ligi, czyli na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. "Stalówka" otwiera strefę spadkowa.

Ostatecznie zwyciężyli piłkarze z Podkarpacia i zrobili to po golu solenizanta - Michał Fidziukiewicz, który trafił do bramki tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, skończył dziś 29 lat.

Górnik w tej części gry mógł strzelić jednego gola, ale strzał rywala świetnie obronił nowy nabytek Stali, bramkarz Dawid Pietrzkiewicz.

W drugiej połowie wynik już się nie zmienił, choć blisko strzelenia gola był Adrian Szczutowski, wprowadzony na boisko tuż po przerwie za Tomasza Płonkę.

Stal wygrała 1:0, a kolejny sparing rozegra w Walentynki - w piątek 14 lutego. Przeciwnikiem będzie wówczas Podhale Nowy Targ z grupy czwartej trzeciej ligi.