2. liga. Stal Stalowa Wola wygrała z Polonią Bytom 1:0. Zobacz zdjęcia z meczu

Kamil Górniak
Stal Stalowa Wola (zielono-czarne stroje) pokonali Polonię Bytom
Stal Stalowa Wola (zielono-czarne stroje) pokonali Polonię Bytom Marcin Radzimowski
W meczu piłkarskiej 2. ligi w niedzielę, 24 września Stal Stalowa Wola pokonała na własnym terenie Polonię Bytom 1:0 po golu zdobytym z rzutu karnego w 59 minucie przez Lucjana Klisiewicza.

Stal Stalowa Wola pokonała Polonię Bytom

Stal już na początku niedzielnych zawodów miała dwie okazje bramkowe. Najpierw Kacper Chełmecki popisał się celną, ale zbyt lekką główką, aby pokonać golkipera gości, a po chwili z rzutu wolnego z 18. metrów w mur trafił Lucjan Klisiewicz. W odpowiedzi z ostrego kąta do interwencji Mikołaja Smyłka zmusił Filip Żagiel, lecz bramkarz Stalówki obronił strzał rywala. W kolejnych minutach na murawie panował spory bałagan, było dużo chaosu, niedokładności i brakowało przede wszystkim akcji ofensywnych z obu stron. W 30. minucie Polonia wyprowadziła szybką akcję, piłka trafiła na lewą stronę do Żagla, który zdecydował się na strzał z linii pola karnego, lecz pomylił się tym razem nieznacznie. To była bardzo dobra okazja gości. W kolejnych minutach aktywny Chełmecki ładnie powalczył z rywalami w polu karnym, lecz za pierwszym razem został zablokowany, a po chwili odegrał do Klisiewicza, którego uderzenie również zostało przyblokowane.

Stal po zmianie stron ruszyła do ataku. Celnie uderzał Łukasz Seweryn, lecz zbyt lekko by zdobyć gola, a także Damian Oko, który trafił w boczną siatkę. W 59. minucie Stalówka objęła prowadzenie. Sfaulowany w polu karnym został Klisiewicz, który sam podszedł do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze i zdobył gola dla gospodarzy. Zielono-czarni po tym trafieniu nieco się cofnęli, goście z Bytomia zaczęli coraz mocniej atakować, ale nie stwarzali sobie klarownych okazji bramkowych. Stal bardzo dobrze wywiązywała się z zadań defensywnych i nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. Zielono-czarnym udało się utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego i sięgnęli po komplet oczek.

Stal Stalowa Wola - Polonia Bytom 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Klisiewicz 59 - z rzutu karnego.

Stal: Smyłek - Seweryn ż (71 Maluga), Oko, Rogala, Urban (46 Górski ż), Soszyński, Pioterczak, Mydlarz, Chełmecki (46 Ziarko), Kościelniak (55 Wiktoruk), Klisiewicz ż (84 Iwao). Trener Ireneusz Pietrzykowski.

Polonia: Mirus - Ropski (71 Zieliński), Żagiel, Stefański ż (46 Ściślak), Gajda ż, Zejdler, Budzik (82 Ochwat), Konieczny (26 Jopek), Ławrynowicz (46 Szmigiel), Piekarski, Radkiewicz. Trener Adam Burek.

Sędziował Wójcik (Siedlce). Widzów: 2150.