3 liga. Bartosz Wiktoruk jest nowym zawodnikiem Stali Stalowa Wola. Zadebiutował z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Damian Wiśniewski
Bartosz Witkoruk został nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola. W barwach nowego klubu zdołał już rozegrać nawet jeden mecz, w środę przeciwko KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Bartosz Wiktoruk to 20-letni zawodnik, który ma za sobą grę w juniorskich drużynach Villarreal, a ostatnio występował w Pogoni Siedlce (wystąpił między innymi w przegranym 0:3 przez Stal meczu ostatniej kolejki sezonu 2019/2020 drugiej ligi). Gra na pozycji pomocnika.

- Nowy piłkarz „Stalówki” ma 21 lat i występuje na pozycji pomocnika. Ostatnio grał dla Pogoni Siedlce, a teraz będzie bronił zielono-czarnych barw. Bartosz zagrał już w zaległym spotkaniu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Na boisku pojawił się w podstawowym składzie. Bartosza witamy w Stali Stalowa Wola i życzymy mu samych znakomitych występów - napisał klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Bartosz Wiktoruk w ubiegłym sezonie zagrał w barwach siedleckiej Pogoni był podstawowym piłkarzem. Wystąpił łącznie w 30 meczach, w tym 25-krotnie wybiegał w podstawowej jedenastce. Strzelił dwa gole, zanotował dwie asysty i siedmiokrotnie sędziowie pokazywali mu żółte kartoniki. Łącznie w lidze spędził na boisku 2182 minuty. Wystąpił także w jednym meczu Pucharu Polski, przegranym przez Pogoń z Piastem Gliwice 0:4. Zagrał wówczas pełne 90 minut.

To nie był jednak dla niego pierwszy sezon w barwach Pogoni, kiedy grał tak regularnie. W sezonie 2018/2019 wystąpił w 29 meczach ligowych i 23 razy zaczynał spotkania w pierwszym składzie. Strzelił dwa gole i miał jedną asystę, a żółte kartki otrzymywał pięciokrotnie. Zagrał także dwa mecze pucharowe.

Ogółem zagrał dla siedleckiej drużyny 62 mecze. Stal Stalowa Wola starała się go sprowadzić jeszcze podczas zimowej przerwy w sezonie 2019/2020, jednak wtedy jej się nie udało tego zrobić. Okazję do debiutu przed stalowowolską publicznością Wiktoruk będzie miał w najbliższą sobotę, kiedy zielono-czarni podejmą na stadionie przy ulicy Hutniczej Wisłę Sandomierz, wicelidera tabeli grupy czwartej trzeciej ligi.