3 liga koszykówki. Pewna wygrana ZKS Stali Stalowa Wola. Pokonała KS Cracovię Yabimo MG13 Kraków

Damian Wiśniewski
Facebook.com / ZKS "Stal" Stalowa Wola
W weekend koszykarze Stali Stalowa Wola zanotowali kolejne w tym sezonie zwycięstwo w meczu trzeciej ligi małopolskiej. Tym razem we własnej hali nie dali szans KS Cracovii Yabimo MG13 Kraków.

ZKS Stal Stalowa Wola - KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków 85:67.
Kwarty:
24:12, 18:21, 23:17, 20:17.
Stal: Tabor 22 (3x3), Jadaś 14, Magdziak 12, Rokosz 12 (1x3), Pietras 7 (1x3), Turosz 5, Bulec 4, Beck 3 (1x3), Buczek 3, Łabuda 3 (1x3).
Cracovia: Dynda 4, Mularczyk 8, Korczyński 14 (1x3), Łopatkiewicz 6, Wojciechowski, Stypiński 9 (1x3), Gawin 5 (1x3), Bona 1, Szostak 20.

Stalowowolanie po raz drugi z rzędu pokonali jedną z czołowych drużyn małopolskiej trzeciej ligi. Przed tygodniem była to Jura Basket Zabierzów (wcześniej niepokonana ani razu), a teraz ekipa Cracovii.

Zespół z Podkarpacia wyraźną przewagę zbudował sobie już w pierwszej kwarcie meczu, którą wygrał różnicą 12 punktów. Drugą kwartę wygrali co prawda goście (trzema punktami), ale druga połowa znów przebiegała pod znakiem dominacji podopiecznych Bogdana Pamuły ze Stali. Trzecią kwartę wygrali sześcioma punktami, a czwartą trzema.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Damian Tabor ze stalowowolskiej ekipy - rzucił łącznie 22 punkty.

W następnym spotkaniu Stal zagra z innym krakowskim przeciwnikiem, Wisłą II. Będzie to w niedzielę piątego grudnia, początek meczu zaplanowano natomiast na godzinę 12.

Wyniki pozostałych meczów:

MUKS 1811 Unia Tarnów - SKF Jura Basket Zabierzów 73:101
MKS Gorlice - TS Wisła II Kraków 63:52
Mecz MKS Elektret Limanowa - UKS Regis Wieliczka zostanie rozegrany 16. grudnia.
Mecz MKS Skawa Wadowice - Stolaro.pl Resovia Rzeszów zostanie rozegrany 23. stycznia przyszłego roku.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani