3 liga. Orlęta Radzyń Podlaski - Siarka Tarnobrzeg 0:2. Tarnobrzeżanie wygrali i utrzymali się na pierwszym miejscu w tabeli

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 17. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała 2:0 na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski.

Orlęta Radzyń Podlaski - Siarka Tarnobrzeg 0:2 (0:0)
Bramki:
Dawid Bałdyga 75, 80
Żółte kartki: Chyła - Bierzało, Stańczyk, Janeczko.
Orlęta: Nowacki - Chelyadko, Chyła, Myszka, Szymala, Korolczuk (80. Ćwik), Kamiński, Koszel (67. Rycaj), Skrzyński, Bryja (59. Bożym), Maj.
Siarka: Kowal - Józefiak, Stefanik, Bierzało, Tyl, Rogala, Stańczyk, Sulkowski, Agudo (55. Janeczko), Jacenko (73. Tabor), Mróz (55. Bałdyga).
Sędziował Paweł Mackiewicz (Łomża).

Przed tym meczem Siarka miała na koncie ledwie jedno zwycięstwo w tym sezonie w meczu wyjazdowym, które odniosła jeszcze w sierpniu (pokonała wówczas 3:2 Tomasovię Tomaszów Lubelski). W sobotę zatriumfowała na boisku rywala po raz drugi.

Na początku spotkania tarnobrzeżanie starali się narzucić przeciwnikom swój styl gry, ale mieli problemy ze stwarzaniem sobie konkretnych sytuacji pod ich bramką. W pierwszej połowie nie potrafili strzelić ani jednego gola, a w jej ostatnich 15-20 minutach oddali inicjatywę Orlętom. Te zdobyły nawet bramkę, ale arbiter dopatrzył się spalonego i jej nie uznał.

Oba gole zostały strzelone w drugiej połowie meczu przez Dawida Bałdygę. Pierwszy padł po podaniu od Pawła Rogali, a drugi po kapitalnej akcji samego strzelca. Po podaniu z głębi pola wygrał pojedynek o piłkę z dwoma obrońcami rywala i kapitalnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Siarka wygrała ostatni mecz pierwszej rundy sezonu 2021/2022 i zakończy ją na pierwszym miejscu w tabeli. W tym roku zagra jeszcze jeden mecz awansem z rundy wiosennej.