3 liga. Remis Siarki Tarnobrzeg w meczu ze Stalą Kraśnik u siebie

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu szóstej kolejki grupy czwartej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg mierzyła się przed własną publicznością ze Stalą Kraśnik. Podopieczni trenera Grzegorza Opalińskego w dramatycznych okolicznościach zremisowali ze Stalą Kraśnik 1:1.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Kraśnik 1:1 (0:0)
Bramki: Dawid Bałdyga 90+5 - Dariusz Cygan 72.
Żółte kartki: Dawid Bałdyga 84. - Jakub Gajewski 61
Siarka: Kowal - Kowalik (74. Bury), Józefiak, Duda, Sulkowski - Paweł Wolski (69. Mróz), Tabor, Rogala (82. Bałdyga) - Kargulewicz, Arkadiusz Gajewski, D'Apollonio (46. Wdowiak).
Stal: Borusiński - Dyszy, Dworzyński, Jakub Gajewski, Misiak (85. Kamil Wolski) - Michalak, Cebula (80. Bartoś), Skrzyński (62. Nastalek), Cygan - Zawierucha, Popiołek.
Widzów: 200.

3 LIGA. SIARKA TARNOBRZEG - STAL KRAŚNIK (GALERIA ZDJĘĆ)

Pierwsza połowa spotkania była dość spokojna. Inicjatywę mieli zawodnicy z Kraśnika, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i oddawali strzały na bramkę gospodarzy. Poważnie zagrozili jej jednak tylko raz, kiedy Sebastian Duda w ostatniej chwili zablokował atakującego rywala po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Tarnobrzeżanie mieli jednak dość spore problemy z tym, żeby samemu się przedostać chociażby na połowę rywala. D'Apollonio, Wolski i Kargulewicz nie potrafili długo wykreować dobrej sytuacji. Ożywili się nieco pod koniec pierwszej połowy, ale nie wystarczyło tego, by strzelić gola. Groźnie zrobiło się raz, kiedy Arkadiusz Gajewski uderzał głową. Wówczas piłka nieznacznie minęła bramkę.

W drugiej połowie to Siarka Już miała przewagę, jednak paradoksalnie gola strzelili goście. W 72. minucie gry po ładnej oskrzydlającej akcji piłkę do bramki Macieja Kowala wpakował Dariusz Cygan.

Tarnobrzeżanie następnie długo bili głową w mur, a kiedy wydawało się, że już na pewno przegrają to w piątej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy do remisu doprowadził rezerwowy, Dawid Bałdyga.

Mecz zakończył się remisem i było to trzecie z rzędu w tym sezonie spotkanie u siebie, którego Siarka nie wygrała.