3 liga. Siarka Tarnobrzeg pojedzie na mecz do Staszowa

Damian Wiśniewski
Krzysztof Krogulec
W sobotę 13 lutego Siarka Tarnobrzeg rozegra swój piąty mecz sparingowy w trakcie przygotowań do rundy wiosennej w grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Jej rywalem będzie czwartoligowa Pogoń Staszów.

Siarka jak dotąd rozegrała pięć sparingów. Pierwszy, z pierwszoligową Resovią Rzeszów, zakończył się porażką 0:2. Następnie przyszła wygrana 3:1 z Garbarnią Kraków, remis 2:2 z Lewartem Lubartów i triumf nad ŁKS Probudex Łagów w ostatnią środę 2:0. - Byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną od początku meczu. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie zdecydowanie więcej dobrych sytuacji do strzelenia gola, ale wykorzystaliśmy tylko jedną z nich - powiedział nam po spotkaniu asystent pierwszego trenera Siarki, Dariusz Dul. - W drugiej połowie zrobiliśmy potrzebowaliśmy po dokonaniu zmian troszeczkę czasu, by wejść w odpowiednio dobry rytm, ale z czasem nam się to udało i zdobyliśmy drugą bramkę, dzięki czemu zwyciężyliśmy - dodał Dariusz Dul.

Teraz podopieczni trenera Sławomira Majaka znów zagrają z rywalem z województwa świętokrzyskiego, z czwartoligową Pogonią Staszów. Czy znów zdołają zwyciężyć?

Pogoń w tabeli czwartej ligi świętokrzyskiej zajmuje miejsce dziewiąte. W 19 spotkaniach staszowianie zdołali zdobyć 29 punktów i tracą 15 oczek do lidera, Czarnych Połaniec. Awans do trzeciej ligi w wykonaniu tego zespołu jest dość mało prawdopodobny, ponieważ taką promocję może uzyskać jedynie triumfator rozgrywek.