3 liga. Siarka Tarnobrzeg wygrała sparing z ŁKS Probudex Łagów

Damian Wiśniewski
Siarka Tarnobrzeg
W środowym sparingu dwóch zespołów z grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała 2:0 ŁKS Probudex Łagów na wyjeździe.

ŁKS Probudex Łagów - Siarka Tarnobrzeg 0:2 (0:1)
Bramki:
Paweł Szołtys 23, Arkadiusz Gajewski 75.
Siarka (I połowa): Kowal - Orzechowski, Józefiak, Bierzało, Sulkowski - Duda, Tabor - Bury, Rogala, Szołtys - Bałdyga.
Siarka (II połowa): Pietryga - Kowalik, Bieniarz, Głowa, Frańczak - Krempa, Paczocha - D'Apollonio, Mróz, Skrzypek - Gajewski.

- Byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną od początku meczu. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie zdecydowanie więcej dobrych sytuacji do strzelenia gola, ale wykorzystaliśmy tylko jedną z nich - powiedział nam po spotkaniu asystent pierwszego trenera Siarki, Dariusz Dul.

Około 60. minuty spotkania tarnobrzeżanie dokonali jedenastu zmian, dając nieco szans młodszym zawodnikom. Nie zmieniło to zwycięzcy tego spotkania.

- W drugiej połowie zrobiliśmy potrzebowaliśmy po dokonaniu zmian troszeczkę czasu, by wejść w odpowiednio dobry rytm, ale z czasem nam się to udało i zdobyliśmy drugą bramkę, dzięki czemu zwyciężyliśmy - dodał Dariusz Dul.

Po tym, jak Siarka pokonała w jednym ze swoich sparingów Garbarnię Kraków, ten mecz był dla niej drugim triumfem w tym okresie przygotowawczym.

Sztab szkoleniowy zapewne może się cieszyć z faktu, iż pierwszego gola dla tarnobrzeskiej drużyny w Łagowie strzelił nowy nabytek, Paweł Szołtys. W drugiej połowie wynik ustalił Arkadiusz Gajewski, podstawowy napastnik Siarki w sezonie 2020/2021.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Siarka zakończyła testowanie swojego byłego piłkarza, Mateusza Wawrylak. Zawodnik, który ostatnio występował w czwartoligowej Koronie Rzeszów, nie ma powrócić do tarnobrzeskiej drużyny.

Podopieczni trenera Sławomira Majaka zaczęli granie meczów kontrolnych od porażki 0:2 z Resovią Rzeszów. Następnie pokonali 3:1 Garbarnię Kraków, a ostatnio zremisowali z Lewartem Lubartów 2:2 i oczywiście pokonali ŁKSProbudex Łagów 2:0.

W weekend czeka ich kolejne spotkanie sparingowe. Znów przeciwnikiem będzie ekipa z województwa świętokrzyskiego, tym razem będzie to czwartoligowiec - Pogoń Staszów. Jedni i drudzy zagrają ze sobą w sobotę 13 lutego.