3 liga Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała Podlaska 0:1. Nieudany debiut trenera Łukasza Surmy

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 21. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola z Podlasiem Biała Podlaska. W roli trenera zielono-czarnych zadebiutował Łukasz Surma.

Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała Podlaska 0:1. Zdjęcia z meczu

Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:0)
Bramka:
Maciej Wojczuk 62.
Żółte kartki: Hudzik, Stępniowski, Jopek - Kot, Kosieradzki, Nieścieruk, Piotrowski.
Stal: Smyłek - Zięba, Hladik (8. Hudzik), Pietrzyk, Olszewski (74. Davidik) - Wojtysiak, Stępniowski (74. Stelmach), Szifer (64. Barata), Jopek - Marchewka (64. Wojtak), Świderski
Podlasie: Bartoszek – Salak, Pigiel, Kot, Bahonko, Kocoł, Wojczuk, Chmielewski, Jarzynka, Spring, Andrzejuk.

Debiutujący w roli trenera Stali trener Łukasz Surma zdecydował się na parę roszad w pierwszym składzie, dając szansę gry między innymi Filipowi Sziferowi i Batłomiejowi Olszewskiemu. Po pauzie za czerwoną kartkę z pierwszej tegorocznej kolejki do gry wrócił także Ivan Hladik.

Jego podopieczni starali się atakować, ale w pierwszej połowie nie zdołali zdobyć ani jednej bramki. Już w piątej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył Hladik, ale bramkarz Podlasia dobrze interweniował. Wkrótce potem Hladik zszedł z boiska w wyniku odniesionej kontuzji.

W kolejnych minutach jednym i drugim brakowało dokładności w kluczowych momentach akcji. Raz z rzutu wolnego groźnie uderzył Daniel Świderski, ale bramkarz Podlasia w świetnym stylu odbił piłkę.

Na początku drugiej części spotkania stalowowolanie próbowali atakować, a aktywny był zwłaszcza Szifer, który prawą stroną próbował rozkręcić ofensywę swojego zespołu. Po jednym z jego dograń świetną szansę miał Bartosz Marchewka, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę Podlasia.

Nieudane próby Stali wkrótce się na niej zemściły, bo w 62. minucie gry prowadzenie gościom dał Maciej Wojczuk.

W 76. minucie na strzał na bramkę gości zdecydował się Daniel Świderski, ale piłka minęła lewy słupek bramki Podlasia. Ten sam zawodnik kilka chwil później oddał tyleż efektownie wyglądający, co niecelny strzał nożycami

Więcej goli już w tym meczu nie padło i w debiucie trenera Surmy Stal przegrała 0:1.

"Co wy robicie, naszą Stalówkę hańbicie" i "Stal to my, a nie wy" zaśpiewali po końcowym gwizdku kibice zielono-czarnych.

Byłeś na meczu Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała Podlaska? ...

Kilkuset kibiców przyszło oglądać mecz Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała Podlaska. Zobacz zdjęcia z trybun.

3 liga. Kibice na meczu Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała P...