3 liga. Stal Stalowa Wola pokonała Podhale Nowy Targu i udanie zakończyła rundę jesienną (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W mecz 21. kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola wygrała na własnym boisku z Podhalem Nowy Targ 2:1. Była to dla podopiecznych trenera Jaromira Wieprzęcia trzecia wygrana z rzędu.

Stal Stalowa Wola - Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1)
Bramki:
Bartosz Wiktoruk 8, Michał Mistrzyk 65 - Jarosław Potowiec 15.
Żółte kartki: Zięba, Szifer - Dynarek.
Stal: Korziewicz - Zięba, Witasik, Khorolskyi, Sobotka, Jopek (90 Stelmach), Mroziński, Wiktoruk, Szifer, Mistrzyk, Fidziukiewicz.
Podhale: Styrczula - Wajsak, Lewiński, Nawrot, Dynarek ż, Wójcik, Molis, Mizia, Mianowany, Grunt, Potoniec.

Mecz poprzedziła minuta ciszy ku czci zmarłego niedawno medalisty mistrzostw świata z 1974 roku i byłego trenera między innymi Stali Stalowa Wola, Adama Musiała.

Gdy już rozpoczęto rywalizację na boisku, to od razu stała się ona niezwykle zacięta i wyrównana. Gospodarze dość szybko objęli prowadzenie po tym, jak po dośrodkowaniu Filipa Szifera skutecznie głową uderzył Bartosz Wiktoruk.

Na odpowiedź gości z Podhala długo jednak nie trzeba było czekać. Wyrównał Jarosław Potowiec i do przerwy wynk meczu już się nie zmienil, ale więcej okazji do strzelenia gola mieli gospodarze. Strzały Michała Fidziukiewicza i Piotra Mrozińskiego nie kończyły się jednak golami.

W drugiej połowie "Stalówka" miała przewagę, jednak do tego, by ponownie objęła prowadzenie, trzeba było trochę poczekać. Po upływie około 20 minut od wznowienia spotkania gola na 2:1 strzelił Michał Mistrzyk.

Ekipa z Nowego Targu starała się jeszcze doprowadzić do remisu, ale robiła to nieskutecznie. Stal Stalowa Wola wygrała ostatecznie ten mecz 2:1 i było to jej trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?