3 liga. Stal Stalowa Wola przegrała 1:4 ze Stalą Rzeszów i zremisowała 1:1 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola ma za sobą dwa mecze sparingowe. Podopieczni trenera Łukasza Berety w sobotę najpierw przegrali 1:4 z drugoligową Stalą Rzeszów, a następnie zremisowali 1:1 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, swoim przeciwnikiem z trzeciej ligi.

Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola 4:1 (0:1)
Bramki:
dla Stali Stalowa Wola Kamil Radulj
Stal Rzeszów (wyjściowy): Stępniowski - Głowacki, Góra, Oleksy, Marczuk - Poczobut, Danielewicz, Wolski - Prokić, Małecki, Michalik.
Stal Stalowa Wola: Smyłek (31. Konefał) - Stelmach, Pietrzyk, zawodnik testowany (45. Hudzik) - Wojtysiak (31. Zięba), Jopek (31. Duda), Stępniowski (31. zawodnik testowany), Radulj (45. Jopek), Olszewski (45. Wojtysiak) - Świderski, Biskup.

Mecz trwał 2x30 minut.

Stal Stalowa Wola - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1
Bramki:
Kamil Radulj 5 - Mateusz Szela 32
Stal: Wietecha - Zięba (20. Szifer), Hudzik, zawodnik testowany, Klepacki - Duda, Jopek (20. Stelmach) - Stępniowski (20. Książek) Radulj (20. Mucha), zawodnik testowany - Grabarz.
KSZO: Zawodnik testowany - Stachurski, Dereń, Zając, Szymański - Kuzior, Persona, Szela - Toboła, Brągiel - zawodnik testowany
Z ławki weszli Garbacz i Kosik (junior KSZO)

Mecz trwał 45 minut.

W obu spotkaniach mieliśmy bardzo trudne warunki. o grze decydował przypadek. Cieszę się, że wszyscy są po tych meczach zdrowi. Graliśmy pierwszy raz w nieco innym ustawieniu. W pierwszej połowie zagraliśmy w miarę nieźle, prowadziliśmy 1:0. W drugiej połowie Stal zepchnęła nas do głębokiej defensywy i strzeliła nam cztery gole. Na zbyt dużo jej pozwalaliśmy. Trzy bramki straciliśmy w przeciągu trzech-czterech minut i musimy się skoncentrować na tym, by po stracie gola nie tracić koncentracji - powiedział trener Stali Stalowa Wola, Łukasz Bereta, na temat sparingu ze Stalą Rzeszów.

- W meczu z KSZO były momenty, kiedy wyglądaliśmy lepiej i zdobyliśmy bramkę, ale po błędzie indywidualnym rywal wyrównał, a warunki z minuty minutę były coraz gorsze i trudno ocenić grę - dodał na temat meczu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Spośród testowanych zawodników jeden przekonał do siebie trenera, ale ten nie chce na razie zdradzać jego nazwiska.