3 liga. Wisłoka Dębica - Siarka Tarnobrzeg 0:0. Podział punktów w ostatnim tegorocznym meczu Siarki

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 18. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg zremisowała na wyjeździe z Wisłoką Dębica.

Wisłoka Dębica - Siarka Tarnobrzeg 0:0
Żółte kartki: Kozłowski, Ładyga - Rogala, Tabor (dwie)
Czerwone kartki: Matofij 73 - Tabor 90.
Wisłoka: Maciąg - Rębisz, Cabała, Kozłowski (77. Ładyga) - Smoleń, Fedan, Nowak, Matofij - Radwanek, Palonek, Siedlik.
Siarka: Pietryga – Józefiak, Stefanik, Bierzało – Stańczyk (73. Orzechowski), Tyl, Rogala, Sulkowski (80. Gessner) – Janeczko (57. Agudo), Yatsenko (46. Tabor), Bałdyga (57. Mróz).
Sędziował Artur Szelc (Krosno)

Siarka Tarnobrzeg nie wykorzystała szansy na to, by zakończyć rok 2021 na pierwszym miejscu w tabeli. W starciu z Wisłoką Dębica nie straciła ani jednego gola, ale nie potrafiła również ani razu pokonać bramkarza rywali.

Piewszą dobrą sytuację do strzelenia gola tarnobrzeżanie mieli jednak już na początku spotkania. Wtedy na bramkę rywala uderzył Mateusz Janeczko, ale zatrzymał go Adam Maciąg. W trakcie trwania pierwszej połowy obie drużyny co jakiś czas przejmowały inicjatywę. Niezłe strzały na bramkę Piotra Pietrygi oddawali Mateusz Nowak i Błażej Radwanek, ale żaden znich nie potrafił go pokonać. Pod drugą bramką wykazać starał się Dawid Bałdyga, ale zatrzymał go goalkeeper gospodarzy.

W drugiej połowie jednym i drugim brakowało konkretnych okazji podbramkowych, ale gra była dość ostra i sędzia Artur Szelc z Krosna dwukrotnie wyjmował z kieszonki czerwone kartoniki. Pierwszy boisko musiał opuścić Kamil Matofij (za faul na Cezarym Stańczyku) i po tej sytuacji Siarka raz była bardzo blisko prowadzenia - z bliskiej odległości bramkarza nie pokonał jednak Paweł Mróz. W ostatnich minutach meczu drugą żółtą i czerwoną kartkę dostał Jakub Tabor.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i po tym, jak swoje spotkanie wygrała Cracovia II, Siarka straciła pozycję lidera tabeli trzeciej ligi.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani