3. liga. Wygrana KSZO 1929 Ostrowiec w derbach z Wisłą Sandomierz. Zwycięstwa Korony II Kielce i Czarnych Połaniec. Sprawdź wyniki i tabelę

Dorota Kułaga, Bartosz Wartałowicz
Korona II Kielce wygrała z Lublinianką 3:2
Korona II Kielce wygrała z Lublinianką 3:2 Dawid Łukasik
Grała piłkarska 3. liga. KSZO 1929 Ostrowiec pokonał w derbach Wisłę Sandomierz. Komplet punktów zdobyli też piłkarze Korony II Kielce i Czarnych Połaniec.

Grała piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Wisła Sandomierz 4:2 (1:0)
Bramki: Kamil Bełczowski 29, Michał Nawrot 61, Paweł Zdyb 74, Jakub Pawlik 88 - Mateusz Wyjadłowski 64, Marcin Sudy 77.
KSZO: Burek - Maidanevych, Jarzynka, Mężyk, Domagała (54 Zdyb) - Nawrot, Dumaniuk (46 Dziubiński), Lipka (67 Zimnicki) - Bełczowski (67 Pawlik), Janaszek (46 Chernii), Brągiel.
Wisła: Czarnogłowski - I. Wódz (53 Bień), Sudy, Khorolskyi, Cichoń - Michalczyk (77 Kotalczyk), Furman (53 Kościółek), Stokłosa (53 Uciński - Szczypek, Abate, Wyjadłowski (77 J. Wódz).
Żółte kartki: Bełczowski, Mężyk, Burek, Maidanevych - Khorolskyi
Sędziował: Gerard Gawron (Mielec)
W 67 minucie czerwoną kartkę obejrzał trener Wisły - Robert Chmura.

- Ciekawy mecz dla kibiców, dla nas trochę mniej, bo mogliśmy zapobiec utracie dwóch bramek, ale strzeliliśmy cztery gole i wygraliśmy mecz - Rafał Wójcik, trener KSZO. - Kluczowa sytuacja tego meczu, sędzia nie podyktował rzutu karnego, tylko on wie dlaczego. Mielibyśmy szansę na remis 2:2. Oczywiście, wygrała drużyna lepsza, która zdobyła 4 gole, ale szkoda tej sytuacji - podsumował krótko szkoleniowiec Wisły, Robert Chmura.

Na boisku lepszy był KSZO, który tworzył sobie sytuacje i pierwszą wykorzystał w 29 minucie, a do bramki trafił Kamil Bełczowski. Na murawie działo się sporo, ale brakowało konkretów, aż do 61 minuty, kiedy wynik podwyższył Michał Nawrot. Goście z Sandomierza nie składali broni i Mateusz Wyjadłowski zdobył gola kontaktowego w 64 minucie, a 3 minuty później sędzia nie dopatrzył się faulu na Lionelu Abate, na co zareagował szkoleniowiec gości i został odesłany na trybuny, przez sędziego głównego spotkania. Na kwadrans przed końcem gola na 3:1 zdobył Paweł Zdyb, ale błyskawicznie odpowiedziała Wisła golem Marcina Sudego. Nadzieje na remis podopiecznym Roberta Chmury odebrał Jakub Pawlik, który w 88 minucie ustalił wynik spotkania.

Czarni Połaniec - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (1:1)
Bramki: Krystian Kardyś 8, Jakub Kałaska 48 - Karol Rycaj 9
Czarni: Wieczerzak, Misztal, Bakowski, Smoleń, Bawor, Kardyś, Kałaska, Galara, Wiktor (63 Wątróbski), Banik (63 Łąk),(78 Żądło) - Martinez (78 Gębalski).
Żółta kartka: Misztal.
Sędziował: Marek Kulczyk (Kraków).

Od pierwszej do ostatniej minuty meczu byliśmy lepsi. W 9 minucie rywal nas zaskoczył, ale kontrolowaliśmy przebieg gry i zasłużenie wygraliśmy

- powiedział Michał Szymczak, trener Czarnych.
Zespół z Połańca rozpoczął od mocnego uderzenia, bo już w 8 minucie do siatki Orląt trafił Krystian Kardyś. Zaledwie 60 sekund później goście doprowadzili do wyrównania. W 12 minucie dobrą interwencją popisał się Marcin Wieczerzak, który zapobiegł utracie gola. Na kolejnego gola trzeba było czekać do drugiej połowy. W 48 minucie do siatki trafił Jakub Kałaska. Przyjezdni stwarzali duże zagrożenie po stałych fragmentach gry, ale Czarni czujnie zagrali w defensywie i utrzymali korzystny wynik.

Korona II Kielce - Lublinianka Lublin 3:2 (0:0)
Bramki: Jakub Konstantyn 55, Adrian Danek 65, 90+1 - Hubert Gorecki 70, Tomasz Brzyski 90+3.
Korona II: Mamla - Zwoźny, Danek, Kiercz, R. Turek - K. Turek (86. Kośmider), P. Lisowski - Mucha (64. Shinonaga), Bojańczyk (62. Strzeboński), Konstantyn (70. Płocica), - Szulc (70. Rybus).

Ciekawe spotkanie. Jakub Konstantyn zdobył bramkę z rzutu wolnego. Ale ozdoba spotkania było trafienie Tomasza Brzyskiego, znanego z boisk ekstraklasy byłego piłkarza Korony. Strzelił efektownego gola uderzeniem z woleja. Zaliczył też asystę. Jednak to gospodarze zapisali na swoim koncie trzy punkty.

Avia Świdnik - Stal Stalowa Wola 0:2 (0:2)
Bramki: Arkadiusz Ziarko 11, Bartosz Pikuła 39

Chełmianka Chełm - Unia Tarnów 1:1 (0:1)
Bramki: Jakub Knap 55 - Dawid Sojda 25.

Wieczysta Kraków - KS Wiązownica 2:1 (1:0)
Bramki: Patrik Misak 15, Karol Danielak 57 - Sebastian Rak 51 z karnego.

Wisłoka Dębica - Cracovia II Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Boksiński 34.

Podhale Nowy Targ - Sokół Sieniawa 4:1 (1:0)
Bramki: Grzegorz Płatek 43 z karnego, Hubert Antkowiak 48, 54, Bartosz Żurek 50 - Mateusz Geniec 74 z karnego.

ŁKS Łagów - Podlasie Biała Podlaska 0:3 walkower

• 1. Wieczysta Kraków 25 53 58-24
  • 2. Stal Stalowa Wola 25 52 43-23
  • 3. Avia Świdnik 25 45 35-19
  • 4. Cracovia II Kraków 25 43 56-30
  • 5. KSZO 1929 Ostrowiec Św. 25 42 44-26
  • 6. Czarni Połaniec 25 37 34-40
  • 7. Podlasie Biała Podlaska 25 36 35-30