3 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Siarka Tarnobrzeg w 10 przegrała z Wisłoką Dębica

Damian Wiśniewski
W sobotę pierwszego sierpnia Siarka Tarnobrzeg zacznie nowy sezon w grupie czwartej trzeciej ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego zmierzą się na własnym boisku z Wisłoką Dębica, a mecz ten rozpocznie się o godzinie 17.

RELACJA LIVE

KLIKNIJ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Siarka Tarnobrzeg - Wisłoka Dębica 0:1 (0:1)
Bramka:
Dawid Sojda 19.
Żółte kartki: Paweł Wolski 38, Mateusz Janeczko 40, Bartosz Sulkowski 53, Grzegorz Opaliński (trener) 79 - Dariusz Partyka 56, Damian Łanucha 90+2.
Czerwona kartka: Bartosz Sulkowski 88.
Siarka: Kowal - Kowalik, Józefiak, Duda, Sulkowski - Rogala (58. Mróz), Tabor - Janeczko, Wolski, Kargulewicz (73. D'Apollonio) - Gajewski (80. Bałdyga).
Wisłoka: Libera - Król, Cabała, Partyka (63. Palonek) - Rębisz, Łanucha, Prokop, Fedan, Kogut - Sojda (75. Siedlik), Lubera (63. Pelc).

18:58
To już także koniec relacji live. Wkrótce na naszym portalu pojawi się relacja z tego meczu i galeria zdjęć. Zapraszamy!

18:57
Kiepska inauguracja sezonu w wykonaniu Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego nie potrafili zagrozić przeciwnikom, nie stworzyli sobie groźnej okazji pod jego bramką i zasłużenie przegrali.

90+5'
Koniec meczu! Siarka przegrała z Wisłoką Dębica 0:1.

90+2'
Damian Łanucha dostał żółtą kartkę.

90'
Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy.

88'
Paweł Wolski dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie. Gości wybili piłkę z własnej szesnastki.

88'
Małe zamieszanie pod polem karnym Wisłoki, czerwoną kartkę dostał Bartosz Sulkowski

86'
To powinien być gol na 2:0 dla gości! Błyskawiczna kontra czterech na dwóch kończy się zablokowanym strzałem Szczepana Koguta.

84'
Siarka próbuje zaatakować rywali, ale robi to bardzo niedokładnie i goście skutecznie bronią dostępu do własnej bramki.

82'
Jakub Tabor oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka daleko minęła bramkę Wisłoki.

80'
Zmiana w Siarce, Dawid Bałdyga wchodzi za Arkadiusza Gajewskiego.

79'
Żółta kartka za dyskusje dla trenera Siarki, Grzegorza Opalińskiego.

78'
Niecelny strzał Łanuchy z dystansu.

78'
Paweł Mróz upadł w polu karnym Wisłoki, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.

77'
Wracamy do gry, przy piłce Siarka.

76'
Przerwa w grze na uzupełnienie płynów.

75'
Zmiana w Wisłoce. Zszedł z boiska Dawid Sojda, wszedł na nie Łukasz Siedlik.

74'
Niecelny strzał głową Gajewskiego.

73'
Luigi D'Apollonio wszedł na boisko za Kamila Kargulewicza.

71'
Łanucha oddał strzał z dystansu z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur złożony z piłkarzy Siarki.

69'
Kacper Józefiak oddał strzał głową na bramkę Wisłoki po dośrodkowaniu w pole karne, ale bramkarz spokojnie chwycił futbolówkę.

67'
Żółta kartka dla Huberta Króla z Wisłoki.

66'
Kamil Kargulewicz był faulowany na połowie Wisłoki.

64'
To powinien być gol dla Siarki! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka spadła pod nogi Gajewskiego, ale ten źle ją sobie przyjął

63'
Jan Pelc i Tomasz Palonek wchodzą na boisko w zespole gości. Schodzą z niego Damian Lubera i Dariusz Partyka

62'
Dość mocno niecelny strzał Gajewskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

60'
Janeczko próbował oddać strzał z okolic szesnastego metra od bramki rywali, ale został zablokowany.

58'
Zmiana w Siarce. Paweł Mróz wchodzi za Pawła Rogalę.

58'
Kolejna wrzutka za rzutu wolnego w szesnastkę gości. Piłka wyszła na aut bramkowy.

57'
Sulkowski dośrodkował z rzutu wolnego, ale gości wybili piłkę z własnego pola karnego.

56'
Dariusz Partyka z Wisłoki ukarany żółtą kartką.

55'
Łanucha był teraz faulowany w środkowej strefie boiska.

54'
Damian Łanucha oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

53'
Żółta kartka dla Bartosza Sulkowskiego za faul pod własnym polem karnym.

51'
Wisłoka wychodziła z kontrą, ale po niedokładnym zagraniu gospodarze przejęli piłkę.

48'
Sebastian Duda potrzebował chwili na to by dojść do siebie po zderzeniu z rywalem w polu karnym Wisłoki, ale wszystko w porządku i wracamy do gry.

46'
Zaczynamy drugą połowę meczu.

45+4'
Koniec pierwszej połowy. Siarka przegrywa 0:1.

45'
Blisko gola dla Siarki! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka spadła pod nogi Pawła Wolskiego, ale ten będąc w korzystnej pozycji do strzału nie trafił w bramkę!

43'
Żółta kartka dla Mateusz Janeczki.

42'
Łanucha z łatwością zdobył piłkę środkowej strefie boiska, ale po jego podaniu Fedan wychodząc sam na sam z Kowalem był na spalonym.

40'
Z piłkarzem Wisłoki już wszystko w porządku, wracamy do gry.

38'
Żółta kartka dla Pawła Wolskiego za faul na połowie Wisłoki. Zawodnik zespołu gości potrzebuje pomocy medycznej, mamy przerwę w grze.

36'
Niecelny strzał Pawła Wolskiego sprzed pola karnego na bramkę gości.

35'
Sebastian Duda zaatakował indywidualnie, ale gdy zdecydował się na strzał z okolic 16. metra od bramki przeciwnika, to został zablokowany.

33'
Siarka wznowiła rywalizację w tym meczu.

32'

31'
Groźna sytuacja dla Wisłoki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Sebastiana Fedana, a po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę!

30'
Goście wywalczyli rzut rożny.

28'
Niedokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu gości. Piłka wyszła na aut.

26'
Wisłoka nieco dłużej utrzymuje się teraz przy piłce, ale robi to głównie w środkowej strefie boiska.

24'
Długie zagranie z głębi pola w kierunku Pawła Wolskiego było niedokładne, ale mogło zakończyć się golem. Bramkarz Wisłoki bowiem chcąc ją wybić nabił zawodnika Siarki, ale na jego szczęścia piłka nie poleciała w kierunku bramki.

22'
Arkadiusz Gajewski trącił piłkę po strzale Jakuba Tabora z dystansu i zrodziła się z tego groźna sytuacja, ale arbiter dopatrzył się spalonego u napastnika Siarki.

21'
Łanucha oddał strzał na bramkę Siarki, ale było to niecelne uderzenie.

20'
Pierwsza ofensywna akcja Wisłoki w tym meczu. Po zagraniu z lewej strony boiska piłka spadła pod nogi Sojdy. Po jego strzale natomiast i rykoszecie wpadła do bramki.

19'
GOOOL! Dawid Sojda, 1:0 dla gości!

17'
Faul na piłkarzu Wisłoki w środkowej strefie boiska

15'
Bartosz Sulkowski dośrodkował z narożnika boiska, ale bramkarz Wisłoki, Tomasz Libera, na raty złapał futbolówkę.

14'
Kargulewicz zaatakował prawą stroną boiska, ale został powstrzymany. Rzut rożny.

12'
Rzut rożny mieli przed chwilą tarnobrzeżanie, ale po dośrodkowaniu w pole karne obrońcy Wisłoki poradzili sobie z zagrożeniem.

10'
Mateusz Janeczko upadł w polu karnym Wisłoki, ale arbiter pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

9'
Dużo rwanej, szarpanej gry oglądamy w pierwszej połowie meczu w Tarnobrzegu. Kolejny faul w środkowej strefie boiska, tym razem przewinił Kamil Kargulewicz.

7'
Faul na zawodniku Wisłoki w środkowej strefie boiska.

5'
Dośrodkowanie w pole karne gości w kierunku Kargulewicza, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej u piłkarza Siarki.

3'
Dość spokojny początek meczu. Przy piłce dłużej utrzymuje się Siarka, ale jak na razie nie stworzyła sobie żadnej groźnej okazji pod bramką gości.

1'
Zaczęli!

16:57
Zapraszamy na relacją live ze spotkania inauguracyjnego sezonu 2020/2021 w grupie czwartej trzeciej ligi. Siarka Tarnobrzeg podejmie Wisłokę Dębica, początek już za parę minut!

***

Siarka Tarnobrzeg wraca do rywalizacji ligowej. Piłkarze z Tarnobrzega od wielu miesięcy czekali na możliwość zawalczenia o ligowe punkty i w najbliższą sobotę stanie przed nimi taka możliwość. Na początek czeka ich derbowe starcie z rywalem z województwa podkarpackiego, Wisłoką Dębica.

Ostatni mecz o stawkę Siarka zagrała siódmego marca tego roku. Jej przeciwnikiem wówczas była Jutrzenka Giebułtów, a tarnobrzeżanie zwyciężyli 3:1. Epidemia koronawirusa, która niedługo potem ogarnęła nasz kraj, sprawiła iż rozgrywki ligowe najpierw zostały przerwane, a następnie w ligach od trzeciej w dół postanowiono zakończyć grę.

Siarka wobec tego zajęła w tabeli grupy czwartej trzeciej ligi piątą lokatę, a do miejsc dających awans do drugiej ligi (których niespodziewanie było dwa, a nie jedno) straciła ostatecznie sześć punktów. Wisłoka zgarnęła o trzy punkty mniej od Siarki i zajęła na koniec rozgrywek lokatę jedenastą. W bezpośrednim pojedynku podopieczni Grzegorza Opalińskiego zremisowali 1:1, choć do 90 minuty prowadzili.

W nowym sezonie powinniśmy jednak obejrzeć zupełnie inny zespół Siarki. Zmiany w zespole widać praktycznie w każdej formacji. Począwszy od bramki, przez obronę, pomoc i atak.

Między słupkami nie zobaczymy Hieronima Zocha, który po zadeklarowaniu chęci odejścia został odsunięty od pierwszego zespołu, a jego miejsce w pierwszym meczu zająć ma sprowadzony w ostatnich dniach 17-letni Maciej Kowal. Na jak długo, tego jednak nie wiadomo, ponieważ Siarka szuka już nowego goalkeepera.

Do tego przed obecnym sezonem i zimą tego roku odchodzili między innymi: Artur Lenartowski, Adrian Gębalski, Krzysztof Ropski, Piotr Kasperkiewicz, Mateusz Wawrylak czy Kacper Wełniak.

Zimą do klubu przybyli Adam Głowa, Paweł Wolski i Arkadiusz Gajewski, a przed nowym sezonem zakontraktowano siedmiu kolejnych piłkarzy. Dawid Bałdyga, Michał Bury, Maciej Kowal, Aleksy Krasicki, Jakub Gessner, Paweł Rogala i Jakub Tabor. Wszyscy bardzo młodzi, ale jak podkreśla trener Opaliński, także bardzo głodni gry i osiągania sukcesów w swoim nowym klubie.

O awans przyjdzie się bić Siarce w innej, niż w poprzednim sezonie, lidze. Awans do drugiej ligi wobec małego zamieszania uzyskały dwa kluby, a nie, jak zakładano na początku, jeden. Wobec przedwczesnego przerwania rozgrywek nikt z ligi nie spadł, a awansowała do niej czwórka zespołów z lig czwartych: KS Wiązownica (województwo podkarpackie), Cracovia II (małopolskie), Lewart Lubartów (lubelskie) i ŁKS Probudex Łagów (świętokrzyskie).

Z dwoma z czwórki tych rywali Siarka Tarnobrzeg zagrała mecze sparingowe. Z ŁKS Probudex Łagów wygrała 1:0 po golu Gajewskiego, a z Lewartem zremisowała 0:0. Do tego przegrała z Motorem Lublin 0:4, 2:3 z Huntnikiem Kraków i 0:1 z Koroną Rzeszów. Ogrywała natomiast 2:0 Ekoball Stal Sanok, 3:1 Głogovię Głogów Małopolski i 3:1 z Stal Kraśnik.

Teraz pora na zmagania ligowe i pucharowe, ponieważ razem z rozgrywkami Totolotek Regionalnego Pucharu Polski w samym sierpniu czeka Siarkę aż osiem meczów do zagrania. Szeroka kadra ma być kluczem do osiągania dobrych rezultatów, a trener Opaliński podkreślał, że jego i sztabu szkoleniowego rolą będzie takie rotowanie składem, aby każdy dostał swoje minuty na boisku i udawało się osiągać korzystne rezultaty.

Na początek starcie z Wisłoką Dębica. To odbędzie się już dzisiaj, czyli w sobotę pierwszego sierpnia, początek o godzinie 17. Transmisję z niego przeprowadzi platforma tcvom.pl. Na naszej stronie internetowej pojawi się natomiast relacja live, którą zaczniemy około 30 minut przed meczem.