Marcin Jastrzębski
Damian Kuziora
Pierwsi przed szansą na objęcie prowadzenie stanęli przyjezdni. Strzału na bramkę nie oddał jednak w porę Marcin Tur. Po kilku minutach na prowadzeni wyszli gospodarze.

Do siatki trafi Oskar Ćwiczak, który przejął piłkę po złej próbie podania Patryka Drzymały. Bramkarz niżan zrehabilitował się za ten błąd, w drugiej połowie, gdy obronił rzut karny wykonywany przez Pawła Branasa. Inna sprawa, że pomocnik lechistów uderzył za lekko. „Jedenastka” ta została podyktowana po faulu na O. Ćwiczaku.

– Patryk obronił też karnego w Głogowie – przypomniał Stanisław Smender, kierownik Sokoła. Zespół gości wyrównał po rzucie rożnym. Piłkę głową do siatki sędziszowian skierował Jacek Stępień. Dośrodkowywał wtedy Wojciech Soboń, były zawodnik Victorii Czermin.

Stepień w końcówce meczu był faulowany w polu karnym gospodarzy i za to podyktowany został rzut karny. Na gola nie zamienił go jednak Patryk Tur. Jego uderzenie przeszło obok bramki.

– Szkoda, że nie ma już Damiana Judy. On strzelał karne bezbłędnie

– westchnął po tej zmarnowanej okazji Smender.

Mecz w drugiej połowie się zaostrzył, ostatnie sekundy miejscowi kończyli w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Amadeusza Czółno.

Niżanie nie mieli już przed tym meczem szans na awans do grupy mistrzowskiej, ale z pewnością remis w Sędziszowie chwały im nie przynosi. Z gry goście nie był zadowolony trener Paweł Wtorek. Lechię zaś w kolejnym meczu poprowadził, w zastępstwie, Dariusz Kaznecki. Główny trener Jakub Słomski przebywa kończy kwarantannę.

Lechia Sędziszów - Sokół Nisko 1:1 (1:1)

Bramki: O. Ćwiczak 7 - J. Stępień 13.

Lechia: Ł. Ćwiczak – Am. Czółno ż ż cz [90+4], J. Połuszny, Rogóż, Malisiewicz ż – Dziura, Branas, Salamon, B. Posłuszny – Smoliński, O. Ćwiczak. Trener Dariusz Kaznecki.

Sokół: Drzymała - Tetlak ż, Maciorowski, Stępień ż, Szewczyk - Soboń, M. Tur, Wojtak, Tabaka, Przepłata, Tyczyński (55 P. Tur). Trener Paweł Wtorek.