Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

4 miliony złotych na "Wiadukt donikąd" w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Wyśmiewany przez krytyków „wiadukt donikąd” okaże się podstawowym elementem dostępu do nowych terenów i dróg
Wyśmiewany przez krytyków „wiadukt donikąd” okaże się podstawowym elementem dostępu do nowych terenów i dróg Zdzisław Surowaniec
„Wiadukt donikąd” w Stalowej Woli już nie będzie donikąd. Miasto otrzymało 4,1 miliona złotych na realizację zadania pod nazwą „Budowa drogi gminnej – ulicy Granicznej” z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Dzięki realizacji tego projektu nastąpi otwarcie nowych terenów inwestycyjnych i pod budownictwo jednorodzinne – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

W ramach zadania powstanie nowa droga i wykorzystany zostanie tak zwany „wiadukt donikąd”, biegnący nad ulicą Podskarpową.

– Będziemy realizować przedłużenie ulicy Granicznej tak, aby z wiaduktu, od ulicy Polnej można było przejechać prosto szlakiem starego koryta Bełku, wjechać w ulicę Grochową, która w tej chwili jest ulicą gruntową, następnie włączyć się w ulicę Karnaty, która również będzie ulegać przebudowie i dalej do drogi wojewódzkiej ulicy Brandwickiej – mówi Lucjusz Nadbereżny.

Realizacja tego projektu poprawi znacznie komunikację w tej części miasta, ale także spowoduje pobudzenie inwestycyjne Na Karnatach i Posaniu, w obrębie działek przy ulicy Grochowej. Przy nowej drodze pojawią się także nowe chodniki i ścieżki rowerowe, co pobudzi tę część miasta również pod względem turystyczno – rekreacyjnym. Wybudowane zostanie także odwodnienie połączone z przydrożną siatką rowów, część terenu zostanie skanalizowana.

Całość ma być realizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Koszt realizacji zadania to nieco ponad 5,2 miliona złotych, z czego 80 procent będzie stanowić dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. – Panie Ministrze bardzo dziękujemy za kolejne rekordowe wsparcie dla Stalowej Woli ze środków rządowych. Inwestycje są najlepszą odpowiedzią na kryzys. Stalowa Wola będzie budować – zwrócił się do wiceministra infrastruktury Rafała Webera prezydent Stalowej Woli.

Ogłoszenie przetargu planowane jest jeszcze na ten rok, natomiast sama realizacja powinna rozpocząć się w 2021 roku.

Także ulica Krzywa na osiedlu Lasowiaków już wkrótce przejdzie gruntowną metamorfozę. Na jej przebudowę miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1,7 miliona złotych. Planowo pierwsze prace rozpoczną się latem tego roku. Prace modernizacyjne na ulicy Krzywej prowadzone będą w trzech kierunkach jednocześnie. Miasto w porozumieniu z Miejskim Zakładem Komunalnym wyłoni wykonawcę, który położy nową nawierzchnię brukową i wykona kanalizację deszczową, a wcześniej wymieni sieć kanalizacji sanitarnej oraz wodociągi. Przebudowa będzie też skoordynowana z pracami Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w zakresie wymiany kanałów ciepłowniczych.

Po przebudowie ulicy Krzywa prawie na całej długości ponad 570 metrów będzie ciągiem pieszo-jezdnym o nawierzchni brukowej. Jednostronny chodnik pojawi się na długości około 40 metrów od ulicy Czarnieckiego. Dokumentacja w zakresie pozwoleń na budowę jest już gotowa. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu.

Koszt realizacji zadania wyniesie około 2,1 miliona złotych, z czego 80 procent będzie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Bardzo dziękujemy za kolejne rekordowe wsparcie dla Stalowej Woli ze środków rządowych na budowę i unowocześnienie dróg . Stalowa Wola będzie budować i działać – zwrócił się do wiceministra infrastruktury Rafała Webera prezydent Stalowej Woli. Realizacja zadania planowana jest na lata 2020-2021.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie