Adam Małysz zdobył srebrny medal w Vancouver!

dor, kw
Fantastyczny początek igrzysk w Vancouver! W konkursie skoków narciarskich na skoczni normalnej (K-95), Adam Małysz został wicemistrzem olimpijskim!

Po pierwszej serii Małysz był trzeci po skoku na 103,5 za Michaelem Uhrmanem (103,5 m. i Simonem Ammannem (105 m.).

W drugiej serii do na trzecie miejsce wskoczył Gregor Schlierenzauer (101,5 m i 106,5 m). Adam Małysz skoczył 105 i wyprzedził Schlierenzauera o 1,5 punktu. Simon Ammann wylądował na 108 metrze i został mistrzem olimpijskim.

- Jak zobaczyłem na tablicy, że prowadzę, to łzy poleciały mi z oczu. Widać, że ci starsi zawodnicy też potrafią skakać - ze wzruszeniem mówił na antenie Telewizji Polskiej Adam Małysz, dla którego jest to trzeci olimpijski medal. Osiem lat temu w Salt Lake City wywalczył srebro i brąz.

W sobotnim konkursie startowali jeszcze trzej Polacy. Do serii finałowej awansował tylko Kamil Stoch - skoczył 98,5 i 95,5 m (232 pkt.) i został sklasyfikowany na 27. miejscu.

Dwaj Polacy nie awansowali do serii finałowej. Stefan Hula wylądował na 95. metrze (112,5 pkt. - 31. miejsce), a Krzysztof Miętus 94 m (109 pkt. - 36. pozycja).